WSPIERAJ LOKALSÓW

i

Autor: Anna Cichy

Przemyśl to: Właściciele lokali gastronomicznych ruszyli z ciekawą akcją na przekór pandemii [AUDIO, FOTO]

2020-12-14 15:46

Czterech lokalnych przedsiębiorców. Cztery produkty. Jeden box. Tego w naszym mieście jeszcze nie było! Okazuje się, że trudny czas lockdownu dla branży gastro wyzwala w ludziach nie tylko złe emocje. Są też kreatywne pomysły, pozytywne zachowania, przyjaźń i wsparcie. Taka właśnie akcja narodziła się w sercu Przemyśla!

Są tacy w Przemyślu, którzy twierdzą, że nasza branża gastronomiczna wydaje ostatnie tchnienie. Może nie wszyscy i nie wszędzie, ale każdy ma inną historię i jedno nie ulega wątpliwości: lockdown uderzył mocno i boleśnie najbardziej w branżę gastronomiczną. 

Ludzie, którzy życiowe oszczędności włożyli w swe biznesy, bądź zaciągnęli potężne kredyty, dziś stoją na krawędzi rozpaczy i zastanawiają się ile jeszcze miesięcy elektrownia wytrzyma i nie przyjedzie odciąć prądu. Jaką wytrzymałość ma bank, do którego nie wpływa kolejna rata pożyczki. Tylko urzędy skarbowe są nieubłagane i nie znają sentymentów.

A przecież pracownikom trzeba zapłacić, ci ludzie mają rodziny, dzieci. Oni chcą pracować!

Jak przetrwać lockdown?

Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to tylko taki ogólny schemat sytuacji w jakiej właśnie znalazła się zdecydowana większość restauracji w Polsce, w tym także i w Przemyślu. Restauratorzy, którzy wcześniej gotowali by następnie ugościć swych gości na miejscu, dziś improwizują, pakują swoje frykasy w papierowe torby i dowożą.

„Dowóz” i „wynos” – to takie magiczne hasła, które zdaniem decydentów mają uratować ich przed upadkiem. Ale czy rzeczywiście uratują?

Wielu już się poddało. Inni jeszcze walczą. Wymyślają świąteczne menu, zaskakują klientów pomysłami i smakami.

box

i

Autor: Archiwum prywatne organizatora akcji

Przemyśl to i wspieraj lokalsów

I tak powstał pomysł na box prezentowy „Przemyśl to i wspieraj lokalsów”. Tylko nasi bohaterowie poszli o krok dalej i postanowili zjednoczyć siły. W niezwykle gustownym pudełku znalazły się regionalne produkty kojarzące się z Przemyślem i lokalnymi kultowymi miejscówkami, które zna każdy szanujący się przemyślanin.

Mamy tu porządną kawę od Miejsce Kawa i Zabawa, syrop lawendowy z restauracji BOSKO, paczkę zdrowych żelków od lokalnej firmy Mniam oraz ręcznie wyrabiany piernik z Domowej Piekarni mieszczącej się w Rynku Przemyśla.

Całość zamknięta jest w pudełku opatrzonym etykietą specjalnie zaprojektowaną dla tej akcji przez Focus Graf.

box wsparcia

i

Autor: Archiwum prywatne organizatora akcji

- Idea tego projektu jest taka, żeby on był nie tylko teraz na ten dziwny czas, czy też na czas świąt, ale chcemy, żeby to był początek czegoś, co zostanie z nami na dłużej, jako produkt, który będziemy sprzedawać jako piękną pamiątkę z Przemyśla. - powiedział radiu Eska Paweł Kaniecki, jeden z pomysłodawców akcji.

Chcesz pomóc? Kup boxa!

Krótko mówiąc: kupując boxa „Przemyśl to i wspieraj lokalsów” realnie można wesprzeć lokalne miejscówki. Można też sprawić niebanalny prezent bliskiej osobie, niekoniecznie z Przemyśla, bo jest możliwość wysyłki. Projekt etykiety sentymentalnie nawiązuje do niepowtarzalnej architektury naszego zabytkowego miasta i sprawia, że całość wygląda estetycznie i modnie! To świetny pomysł na prezent!

- My to robimy po to, by było gdzie wracać jak się skończy ten cały dziwny czas. Żebym mógł pójść z dziećmi poukładać lego, napić się dobrej kawy do Pawła, żebym mógł zjeść dobrego burgera i spędzić fajnie czas u Maćka, żebym mógł pójść do Olgi i zjeść fajnie wypiekane pieczywko. Kupując tego boxa można pomóc im przetrwać ten dziwny czas! - podsumował Łukasz Radymski, jeden z pomysłodawców akcji.

Gdzie można kupić box?

  • Restauracja BOSKO
  • Miejsce Kawa i Zabawa
  • Domowa Piekarnia

POSŁUCHAJ całej rozmowy z inicjatorami akcji „Przemyśl to i wspieraj lokalsów”: Maciejem Łabuńskim, Pawłem Kanieckim i Łukaszem Radymskim:

Wspieramy miejscówki: Przemyśl to i kup boxa!

Znacie miejsce, które z powodu pandemii musiało ograniczyć swoją działalność? A może jesteś właścicielem biznesu, który walczy o przetrwanie? Koniecznie daj nam znać! Na zgłoszenia czekamy pod adresem przemysl@eska.pl. Tam możecie wysyłać nazwy lokali, które – Waszym zdaniem – powinny pojawić się na antenie Radia Eska Przemyśl na 90.3 FM. Ważna informacja jest taka, że udział w akcji jest BEZPŁATNY.

Przemyśl wystroił się na święta

QUIZ. Slang młodzieżowy 2020. Jeśli nie przekroczysz wyniku 5/10, jesteś boomerem

Pytanie 1 z 10
Na początek rozpracujmy słowo z tytułu. Kim jest "boomer"?