kolęda

i

Autor: Pixabay

W archidiecezji przemyskiej nie będzie kolędy! Tak zdecydowały władze kościoła

2020-12-07 11:44

Pandemia koronawirusa krzyżuje nie tylko kalendarz imprez, dezorganizuje nasz tryb pracy, czy ogranicza nasze życie prywatne. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że w tym roku księża nie pójdą „z kolędą” w archidiecezji przemyskiej.

Arcybiskup Adam Szal ogłosił taką decyzję w „Liście Pasterskim na 1. Niedzielę Adwentu 2020” z 29 listopada.

Aby zrekompensować brak wizyty duszpasterskiej w domach Metropolita Przemyski rekomenduje spotkania w kościołach:

- W obecnej sytuacji, nie będziemy mogli przeżywać tradycyjnej formy wizyty kolędowej, która dawała sposobność do indywidualnych rozmów oraz wspólnej modlitwy rodzinnej z obecnością duszpasterza. Zachęcam zatem wiernych i duszpasterzy, aby w ramach wizyty duszpasterskiej, organizowali spotkania w świątyni. Wierni z konkretnych ulic, rejonów lub numerów domów będą zapraszani przez duszpasterzy do kościoła, aby uczestniczyć w modlitwie w ich intencji i wziąć udział w obrzędzie błogosławieństwa rodzin. Wszystkich wiernych proszę, aby życzliwie przyjęli tę formę, która z powodu pandemii, wydaje się być jedyną możliwą do realizacji w całej Archidiecezji. Zgromadzeni na tej nietypowej „kolędzie”, wspólnie, w jedności i braterstwie, upraszajmy błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, Kościoła i Archidiecezji. - czytamy na stronie internetowej Archidiecezji Przemyskiej.

Z uwagi na panującą pandemię arcybiskup zachęca wiernych do katechezy domowej i rodzinnej:

- Pomocą dla nas i dla katechezy rodzinnej niech będzie rozprowadzany przez Waszych duszpasterzy w formie broszury Mały katechizm o Eucharystii. Znajdziemy tam praktyczne rady, jak przygotować się do odwiedzin chorego w domu, czym jest i jak przeżywać Komunię św. duchową i adorację, czym jest Wiatyk oraz wiele innych, pożytecznych wskazań, jak rozumieć i przeżywać Eucharystię. - czytamy na stronie archidiecezji.

Dworzec w Przemyślu z nagrodą publiczności w konkursie "Dworzec roku 2020"
Posłuchaj, na czym polegają badania genetyczne w kierunku możliwości zachorowania na raka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?