BOSKO ESKA

i

Autor: Anna Cichy

Wspieramy Przemyskie Miejscówki: Radio Eska pomaga lokalnym biznesom! [AKCJA ESKI]

2020-11-30 11:02

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Tak jest między innymi z przedsiębiorcami, którzy musieli ograniczyć swoją działalność lub w ogóle zamknąć biznesy. Tym, którzy walczą ze skutkami pandemii chcemy pomóc. Historia lokalnej restauracji, kawiarni, piekarni czy szewca może pojawić się na antenie Radia Eska Przemyśl na 90.3 FM. Sprawdźcie szczegóły.

Eska Przemyśl startuje z akcją „Wspieramy Przemyskie Miejscówki”. W jej ramach nasi dziennikarze odwiedzą właścicieli biznesów, którzy w związku z pandemią koronawirusa walczą o przetrwanie na rynku. Rozmowa emitowana będzie w serwisach informacyjnych Eska Przemyśl News, a także na naszej stronie internetowej, przemysl.eska.pl.

O pomoc chcielibyśmy poprosić też Was, Czytelniczki i Czytelników oraz Słuchaczki i Słuchaczy Radia Eska. W końcu to Wy najlepiej wiecie, co dzieje się w Przemyślu i kto w tej chwili najbardziej potrzebuje naszej pomocy. Chodzi nam o miejsca, które odwiedzacie na co dzień. W których pijecie kawę, kupujecie ulubione słodycze czy miejsce, w którym Wasze ubrania dostają nowe życie. Może to być restauracja, kawiarnia, cukiernia, szewc, zakład krawiecki, księgarnia… Nie ma żadnych ograniczeń. Ważne, by był to lokalny biznes, który znalazł się w trudnej sytuacji. Chcemy pomóc mieszkańcom Przemyśla i okolic.

Znacie miejsce, które z powodu pandemii musiało ograniczyć swoją działalność? A może jesteś właścicielem biznesu, który walczy o przetrwanie? Koniecznie daj nam znać! Na zgłoszenia czekamy pod adresem przemysl@eska.pl. Tam możecie wysyłać nazwy lokali, które – Waszym zdaniem – powinny pojawić się na antenie Radia Eska Przemyśl na 90.3 FM. Ważna informacja jest taka, że udział w akcji jest BEZPŁATNY.

Bolesław Ekiert: nikt nie kupuje, bo nie ma ludzi

Bolesław Ekiert w latach 70. był trenerem sztangistów z przemyskiej Polonii. Wprowadził wtedy jej zespół do pierwszej ligi. Pod jego okiem przemyślanie zdobywali drużynowe mistrzostwo Polski juniorów, a kilka lat później ciężarowcy Polonii występowali w ekstraklasie notując wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych. Pan Bolesław - działacz społeczny i trener kontynuował też pracę szkoleniową w innych klubach sportowych.

Od prawie 60 lat prowadzi także kultowy sklep obuwniczy na Podcieniach. Podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa musiał go zamknąć i choć sklep teraz funkcjonuje, to wcale nie jest lżej. Posłuchajcie co opowiedział nam Bolesław Ekiert.

POSŁUCHAJ: Wspieramy Przemyskie Miejscówki. Bolesław Ekiert
Sezon na wymianę opon w Przemyślu

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: