Przemyśl: oszuści podszywają się pod przemyski MPEC! To próba wyłudzenia pieniędzy!

i

Autor: manfredrichter

Przemyśl: oszuści podszywają się pod przemyski MPEC! To próba wyłudzenia pieniędzy!

2021-12-16 15:24

W ostatnich dniach mieszkańcy Przemyśla znajdują w swoich skrzynkach pocztowych pisma informujące o zadłużeniu oraz wezwanie do zapłaty za ciepło. Nie dajcie się nabrać!

W treści tych listów znajduje się informacja o rzekomym zadłużeniu oraz wezwanie do uregulowania rachunku pod groźbą wyłączenia ciepła, założenia plomb oraz spotkania się w sądzie. Żeby uwiarygodnić fortel, oszuści posługują się logo MPEC-u, co niewątpliwie może wprowadzić w błąd mieszkańców Przemyśla. Stanowisko Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jest jasne:

- Tego typu pisma nie są wysyłane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu. To próba oszustwa i wyłudzenia! - informuje przedsiębiorstwo.

Co robić w przypadku otrzymania takiego listu?

- W przypadku otrzymania jakichkolwiek pism informujących o zaległościach w opłatach związanych z dostarczaniem ciepła, wraz z wezwaniem do uregulowania zadłużenia, prosimy o bezzwłoczny telefoniczny kontakt z naszym przedsiębiorstwem pod nr. tel. 16 670 74 02, celem potwierdzenia autentyczności otrzymanego pisma. W przeciwnym razie prosimy o bezzwłoczne powiadomienie o zaistniałej próbie oszustwa organów ścigania – informuje przemyski MPEC.

Ostrzegajcie bliskich!

Niedawno pisaliśmy o oszustach atakujących osoby starsze w Przemyślu. Każdy z was na pewno ma wśród bliskich seniorów, którzy takie pisma mogą potraktować poważnie. Stąd nasz apel: rozmawiajcie z nimi, ostrzegajcie! Nie wszyscy bowiem mają dostęp do Internetu.

Poradnik Zdrowie: badania profilaktyczne dla osób po 40 r.ż.

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE