WOT

i

Autor: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Na Podkarpaciu przybędzie żołnierzy WOT. Zakończył się nabór - w niedzielę rusza szkolenie

2020-08-13 15:23

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne powołanie kandydatów do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zakończył się nabór. Ochotnicy odbędą szkolenie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Podsumowaniem będzie uroczysta przysięgą wojskowa, która odbędzie się 30 sierpnia

94 ochotników zostanie wcielonych, by odbyć 16-dniowe szkolenie podstawowe lub osmiodniowe szkolenie wyrównawcze, jeśli wcześniej przeszli już szkolenie wojskowe. Kandydaci najbliższy czas spędzą na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. - Szkolenie prowadzone będzie w systemie ciągłym. Największy nacisk położony zostanie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy - mówi kpt. Witold Słota, rzecznik prasowy podkarpackich terytorialsów.

Szkolenie nowych terytorialsów

- Szkolenie taktyczne integruje wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka prowadzenia ognia do celów. W ostatnim dniu kandydaci pełniący Terytorialną Służbę Wojskową odbędą egzamin końcowy zwany pętlą taktyczną - dodaje Słota. Każdy terytorials wykona podczas tego sprawdzianu wiele zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej trasie.

W jarosławskim batalionie przybędzie terytorialsów

Ukoronowaniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która tym razem odbędzie się 30 sierpnia w Nowej Dębie. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani
Podkarpaccy terytorialsi szkolą się z medycyny taktycznej. Mówi kpt. Witold Sura

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne