Granat bojowy znaleziony w sortowni odpadów! Leżał wśród metalowych części

2021-12-09 13:54

Granat bojowy odnaleziono w sortowni odpadów w Przemyślu. Jeden z pracowników zauważył go, gdy został ściągnięty przez magnes z linii sortowniczej. Na miejsce wezwano policję. Podobne zdarzenie miało miejsce w Malhowicach, gdzie podczas prac ziemnych wykopano około 130 szt. pocisków.

Wczoraj, tuż przed godz. 10 dyżurny komendy został powiadomiony o znalezieniu granatu na terenie sortowni odpadów w Przemyślu. Pracownik zakładu, zauważył granat ręczny, który został ściągnięty przez magnes z linii sortowniczej i leżał razem z innymi odpadami metalowymi. O znalezisku natychmiast powiadomił dyrektora zakładu i policję. Miejsce zostało zabezpieczone.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne i ustalił, że znaleziony niewybuch, to granat F1 z zapalnikiem i zawleczką. Przemyscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jaki sposób granat znalazł się na wysypisku. W tej sprawie wszczęto postępowanie.

CZYTAJ TAKŻE: W Borownicy doszczętnie spłonął Dodge Ram. Auto zapaliło się podczas jazdy [ZDJĘCIA]

W Malhowicach znaleziono 130 pocisków

Zaledwie trzy godziny później policyjny pirotechnik udał się do miejscowości Malhowice, gdzie według zgłoszenia, podczas prowadzenia prac pod wykop wodociągowy natrafiono na skład amunicji w postaci granatów. Na miejsce skierowano pirotechnika, który przeprowadził rozpoznanie i ustalił, że znalezione niewybuchy to około 50 szt. granatów ręcznych, około 70 szt. granatów moździerzowych oraz 10 pocisków artyleryjskich. Niewybuchy najprawdopodobniej pochodzą  z okresu II wojny światowej.

Chciał wyłudzić 25 tysięcy złotych „na policjanta'! Złapali go na gorącym uczynku