Dzieci bawiły się dachu wieżowca! Podchodziły do krawędzi i wychylały się

i

Autor: KMP Przemyśl

Dzieci bawiły się dachu wieżowca! Niebezpieczna zabawa mogła skończyć się tragicznie!

2021-08-17 13:11

Wczoraj wieczorem, policjanci interweniowali w związku z sygnałem o dzieciach bawiących się na dachu wieżowca w Przemyślu. - Sytuacja była bardzo niebezpieczna, trzeba było reagować błyskawicznie – czytamy na stronie przemyskiej policji. Policjanci sprowadzili dwie nastolatki z dachu i oddali pod opiekę rodziców.

Wczoraj przed godziną 19.00, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, o niebezpiecznej sytuacji na dachu wieżowca przy ul. Monte Cassino w Przemyślu. Zgłaszająca kobieta poinformowała, że z okna szpitala widzi bawiące się na dachu dzieci, które podchodzą do krawędzi i niebezpiecznie się wychylają. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Mundurowi wiedzieli, że sytuacja może być niebezpieczna dla życia i zdrowia dzieci i wymaga szybkiego działania.

CZYTAJ TAKŻE: Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik! Miał prawie promil alkoholu w organizmie

Na dachu były dwie nastolatki

Dojeżdżając na miejsce mundurowi zauważyli, że co najmniej dwie osoby biegają po dachu. Ponieważ blok mieszkalny ma trzy wejścia, policjanci wbiegli do każdego z nich. Gdy byli na najwyższej kondygnacji, okazało się, że w klatce nr 2, funkcjonariusz zauważył otwarte okienko prowadzące na dach wieżowca. Poinformował o tym pozostałych, a sam wszedł na dach.

- Policjant wiedział, że w takiej sytuacji należy postępować wyjątkowo ostrożnie. Zaczął rozmawiać z dwiema dziewczynkami, które po chwili zostały sprowadzone w asyście policjantów do wnętrza budynku – czytamy na stronie przemyskiej policji.

12 i 13-latce nic się nie stało, zostały przekazane pod opiekę rodzicom. Administratora budynku zobowiązano do sprawdzenia zabezpieczeń okien i wyłazów dachowych, aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji.

- To zdarzenie mogło mieć tragiczne konsekwencje, dlatego apelujemy do wszystkich rodziców, aby zwracali uwagę na to, jak ich pociechy spędzają wolny czas. Warto w rozmowach z dziećmi mówić o konsekwencjach niebezpiecznych zabaw – apelują policjanci.

Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami

Quiz. Prawda czy fałsz: Dziecinnie proste pytania. Ile punktów zdobędziesz?

Pytanie 1 z 10
Hrabia Drakula naprawdę istniał.