O tym, że to miejsce ma w sobie magię nikogo przekonywać nie trzeba. Plenery tego ogrodu są najczęściej przez fotografów wybieranym na sesje miejscem, ponieważ cały teren arboretum po prostu zachwyca swoim pięknem. Poeci przyjeżdżają tu tworzyć, pisarze pisać, a zwykli Kowalscy odetchnąć od gwaru miasta, złapać oddech, zatrzymać się i podziwiać piękną polską przyrodę.
W tym miejscu łączy się historia i współczesność, bowiem w połowie XIX wieku mieszkał tu i tworzył znakomity polski artysta malarz Piotr Michałowski. Arboretum powstało w 1975 roku i nawiązuje do do starych tradycji małopolskich ogrodów, w szczególności do: Sieniawy Izabeli Czartoryskiej, Zarzecza Magdaleny Morskiej – Dzieduszyckiej, Dubiecka Krasickich, Miżyńca Lubomirskich i Medyki Pawlikowskich. Organizatorem i dyrektorem Arboretum był w latach 1975-2001 prof. dr hab. Jerzy Piórecki. Od 2001 roku dyrektorem jest dr Narcyz Piórecki.
Dziś mamy niedaleko, bo zaledwie 7 kilometrów od Przemyśla miejsce niezwykłe, dzięki ogromowi pracy i serca jakie wkładają w utrzymanie ogrodu jego pracownicy możemy poszczycić się nim jako perełką turystyczną i bez wstydu zabierać tu gości z Polski i reszty świata. Nikt nie pożałuje takiej wyprawy! Do końca sezonu zostało jeszcze parę tygodni. Proponujemy zatem oderwać się od telefonów, wyłączyć media społecznościowe i na chwilę podładować akumulatory przed długą zimą w bolestraszyckim arboretum. Wybierzecie się?
Arboretum - Nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa arbor- drzewo. Jest to wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych.