Drogi po powodzi

i

Autor: Maciek Jędruch

Z budżetu woj. podkarpackiego przekazano 13 mln zł na naprawę dróg po powodzi

2020-07-10 13:07

W sumie już około 13 mln złotych z budżetu województwa podkarpackiego zostało rozdysponowanych na naprawę dróg uszkodzonych przez wielką powódź. - Zakładam, że przejezdność na wszystkich drogach będziemy mieli na koniec tego miesiąca zapewnioną - poinformował Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich

Wielomilionowa pomoc trafi do poszkodowanych podczas czerwcowej powodzi gmin i powiatów. Wsparcie w postaci zasiłków otrzymają także mieszkańcy zmagający się ze skutkami powodzi. Pierwsze decyzje podjęli w tej sprawie radni na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, która w całości poświęcona była sprawom pomocy powodzianom.

Z budżetu województwa zostało już w sumie rozdysponowanych 13 mln złotych na naprawę infrastruktury drogowej oraz pomoc mieszkańcom.

Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich: - Zakładam, że przejezdność na wszystkich drogach będziemy mieli na koniec tego miesiąca zapewnioną  - powiedział.

- Oczywiście pozostanie szereg utrudnień w tych miejscach, gdzie pojawiły nam się osuwiska - dodał.

W czasie sesji była także mowa o preferencyjnych pożyczkach z jakich możliwe, że będą mogli skorzystać przedsiębiorcy z terenów powodziowych.

Gmina Jawornik Polski po powodzi
Posłuchaj o osoczu bogatopłytkowym, które pomaga w leczeniu urazów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE