integracja

i

Autor: Archiwum organizatora imprezy

Wkrótce w Przemyślu startuje VII Integracyjna Olimpiada Sportowa

2022-03-29 13:59

To impreza, która od kilku lat udowadnia, że sport potrafi doskonale łączyć i integrować dzieci niepełnosprawne z dziećmi w pełni sprawnymi.

Organizatorzy VII Integracyjnej Olimpiady Sportowej, czyli Uczniowski Klub Sportowy Gladiator Przemyśl oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Przemyślu od pierwszej edycji tej wyjątkowej sportowej imprezy zapraszają do jej udziału dzieci pełnosprawne ze szkół masowych na Podkarpaciu, które razem z zawodnikami niepełnosprawnymi, tworząc dwuosobowe drużyny rywalizują w takich konkurencjach jak: badminton, LA, kolarstwo, wioślarstwo, tenis stołowy, bowling.

- Nasza olimpiada jest imprezą wyjątkową, jest to jedyna taka impreza na Podkarpaciu, a nie wiem, czy nie w całej Polsce, bo łączymy współzawodnictwo osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi – mówi Tomasz Bandrowicz, trener UKS Gladiator Przemyśl i jeden z organizatorów imprezy.

Do każdej edycji olimpiady organizatorzy zapraszają różne szkoły z terenu Przemyśla i województwa podkarpackiego. W tym roku są to:

  • Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie koło Jarosław. Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy im. Krystyny Rajtar, 
  • Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, 
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 2 Kamon.

W organizacji zawodów będzie też uczestniczyć grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących.

- Nasza impreza to nie tylko prawdziwa, stuprocentowa integracja, ale też świetna forma edukacji młodzieży, uwrażliwiania na osoby niepełnosprawne intelektualnie – mówi T. Bandrowicz.

VII Integracyjna Olimpiada Sportowa odbędzie się 7 kwietnia w Hali Sportowej przy ul. Mickiewicza 30. Początek o godzinie 9.00.

Impreza została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla oraz Fundacji PZU.

Współorganizatorzy:

POSiR,  Bowling Japa Club,  Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Przemyślu. X edycja

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE