medale

i

Autor: UKS Gladiator Przemyśl

Wkrótce w Przemyślu startuje VI Integracyjna Olimpiada Sportowa [AUDIO]

2021-05-31 13:32

Sport i integracja. Żadnych barier, żadnych ograniczeń! To największa tego typu impreza integracyjna na Podkarpaciu! Wkrótce jej szósta już edycja! Poznajcie szczegóły tego niezwykłego przedsięwzięcia!

Organizatorem Integracyjnej Olimpiady Sportowej od samego początku jest UKS Gladiator Przemyśl oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 w Przemyślu. Startuje 8 czerwca, o godzinie 9:00 w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Jej zamysł od samego początku, czyli od 2017 roku jest bardzo prosty: integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, z dziećmi i młodzieżą pełnosprawną ze szkół masowych. Co roku bierze w niej udział coraz więcej młodych sportowców, którzy łączą siły i rywalizują w dwuosobowych drużynach, w różnych dyscyplinach sportowych.

Dyscypliny sportowe VI Integracyjnej Olimpiady Sportowej:

 • badminton
 • kolarstwo – jazda na trenażerze rowerowym
 • bieg wahadłowy (lekkoatletyka)
 • kręgle
 • rzuty woreczkami do celu

W VI Integracyjnej Olimpiadzie Sportowej w tym roku oprócz uczniów SOSW Nr 1 wezmą udział uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Modrzejewskiej oraz Szkoły Podstawowej Nr 15.

W sumie będzie to ponad 120 dzieci!

- Jest to największa jak do tej pory edycja, zważywszy na to, że pierwsza odbyła się tylko dla 30 - tu uczestników. - powiedział RADIU ESKA Tomasz Bandrowicz, organizator olimpiady, trener i nauczyciel z SOSW Nr 1 oraz vice prezes UKS Gladiator Przemyśl. - Niestety w tym roku bez udziału publiczności, ale zachęcam do śledzenia naszego fanpage’u UKS Gladiator Przemyśl oraz wydarzenia na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy podawać wszystkie aktualności dotyczące imprezy.

Chcesz się przyłączyć do tej świetnej inicjatywy!? Na co czekasz?

To apel do dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów, wychowawców, którzy chcieliby nie tylko zarazić swoich uczniów bakcylem aktywności fizycznej, ale przy okazji uwrażliwić ich na problem niepełnosprawności. UKS Gladiator Przemyśl wita wszystkich z otwartymi ramionami!

- Co roku planujemy zapraszać nowe dzieci, zarówno do uczestnictwa w imprezie, jak i wolontariatu. Jest to niewątpliwie świetna forma nie tylko edukacji, ale tez uwrażliwiania na osoby niepełnosprawne intelektualnie. Zgłoszenia do nas można kierować przez Messengera: UKS Gladiator Przemyśl, lub mailowo na adres: uksgladiatorprzemysl@gmail.com. - mówi T. Bandrowicz.

UKS Gladiator Przemyśl - coś więcej niż tylko lekcje wychowania fizycznego

UKS Gladiator powstał w 2005 roku, to niezwykły klub sportowy, który poza godzinami lekcyjnymi propaguje wśród wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 miłość do sportu, do aktywności fizycznej, przygotowuje ich do różnego rodzaju zawodów, w których ci młodzi ludzie biorą udział z wielkim zapałem! Nie ma tu mowy o miganiu się, jak to często teraz bywa wśród przeważającej części naszej kochanej młodzieży. Żadnych lewych zwolnień i wymówek! Zawodnicy UKS Gladiatora po prostu kochają to, co robią!

W ramach klubu obecnie działa siedem sekcji sportowych:

 • bocce,
 • badminton,
 • kolarstwo,
 • pływanie,
 • gry i zabawy ruchowe,
 • tenis stołowy i koszykówka.

- Co roku mamy pełne obłożenie w zajęciach! Czasem niestety musimy nawet odmawiać, bo mamy pewne ograniczenia liczbowe i musimy się trzymać przepisów. Grupy mamy pełne, a jest jeszcze więcej chętnych do uprawiania sportu w naszym klubie! - mówi Tomasz Bandrowicz.

POSŁUCHAJ całej rozmowy z Tomaszem Bandrowiczem w przemyskiej redakcji RADIA ESKA:

POSŁUCHAJ o VI Integracyjnej Olimpiadzie Sportowej w Przemyślu:
Otwarte ogródki restauracyjne w Przemyślu

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: