Wydarzenia

W Przemyślu rozdają żółte i czerwone kartki. Są też kary finansowe!

2023-07-11 10:09

W Przemyślu w nietypowy sposób rozpoczęto batalię z osobami, które nie stosują segregacji odpadów. - W związku z licznymi przypadkami niestosowania się do obowiązujących zasad segregacji odpadów Urząd Miejski wraz z firmami zajmującymi się odbiorem śmieci rozpoczną wzmożoną kontrolę prawidłowości segregacji odpadów – informuje Urząd Miejski w Przemyślu. Są kary finansowe!

Spis treści

  1. Żółte i czerwone kartki w Przemyślu za co?
  2. Jakie kary za złą segregację odpadów w Przemyślu?
  3. Gdzie dowiedzieć się jak segregować odpady?

Żółte i czerwone kartki w Przemyślu za co?

Miejscy urzędnicy rozpoczynają batalię w mieszkańcami, którzy nie segregują śmieci. - W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości właściciel nieruchomości „otrzyma” żółtą kartkę z ostrzeżeniem a w przypadku kolejnej wzorem spotkań piłkarskich czerwoną, która będzie skutkować naliczeniem opłaty podwyższonej – informuje Urząd Miejski w Przemyślu.

CZYTAJ TAKŻE: Masz książeczkę mieszkaniową z czasów PRL? Może być sporo warta!

Jakie kary za złą segregację odpadów w Przemyślu?

Mieszkańcy, którzy otrzymają kartkę za złą segregację odpadów będą musieli zapłacić całkiem sporą sumę.

Nieprzestrzeganie zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych skutkować będzie naliczeniem podwyższone opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 144 zł od osoby za miesiąc – brzmi treść żółtej kartki, czyli ostrzeżenia.

Za to czerwona kartka nie jest już ostrzeżeniem.

Zostanie naliczona opłata za złą segregację odpadów komunalnych: 144 zł za osobę za miesiąc – brzmi treść czerwonej kartki.

W przypadku wieloosobowej rodziny, taka kartka przyklejona na kosz może oznaczać nawet kilkaset złotych kary!

Gdzie dowiedzieć się jak segregować odpady?

Miejscy urzędnicy przypominają, że prawidłowa segregacja ma nie tylko znaczenie ekologiczne, ale również wymierne finansowo, gdyż obniża koszt funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami.

Pamiętajcie, że żółta kartka to tylko ostrzeżenie, jest jeszcze czas na poprawę. W przypadku wątpliwości co i gdzie wrzucić można kontaktować się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska lub sprawdzić np. na stronie https://naszesmieci.mos.gov.pl/jak-segregowac – podpowiadają urzędnicy.

ZOBACZ: Międzynarodowa akcja bieszczadzkiej Straży Granicznej. Odkryli ogromne nielegalne fabryki

Weterynarze z Ady zaopiekują sie kolejnym bocianem wyrzuconym z gniazda