różowa skyrzneczka

i

Autor: UM Przemyśl

W przemyskich szkołach pojawią się różowe skrzyneczki

2023-09-26 16:21

To inicjatywa zapoczątkowana w Przemyślu przez Przemyską Radę Kobiet. Jej celem jest zapewnienie szerokiego dostępu do środków higienicznych uczennicom przemyskich szkół tak, aby „nagłe awarie” nie psuły im całego dnia.

Różowe skrzyneczki są coraz bardziej popularne w całej Polsce. Coraz częściej można je spotkać w restauracjach, klubach, czy urzędach. W „sytuacji awaryjnej” mają zapewnić najpotrzebniejsze środki higieniczne takie jak podpaski czy tampony. Członkinie Przemyskiej Rady Kobiet od początku swojej działalności na terenie Przemyśla dążyły do tego, by takie różowe skrzyneczki pojawiły się w przemyskich szkołach.

Z racji mojego zawodu wyjątkowo zależało mi na tym, by w pierwszej kolejności takie skrzyneczki pojawiły się w szkołach – mówi Monika Lach z Przemyskiej Rady Kobiet, dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przemyślu – Bardzo ucieszył nas fakt, ze w Urzędzie Miejskim spotkałyśmy się z życzliwością i dzięki pomocy stowarzyszenia „Łączy nas Przemyśl” w końcu udało się i wszystkie przemyskie szkoły będą posiadały taką różową skrzyneczkę.

Kiedy jakiś czas temu Przemyska Rada Kobiet przekazała mi swój pomysł umieszczenia w szkołach tzw. różowych skrzyneczek pomyślałem, że warto lepiej poznać ten problem. W zeszłym roku zainstalowaliśmy taką skrzynkę w SP1 i była to druga Różowa Skrzyneczka w naszym mieście (pierwsza zainstalowana została z inicjatywy szkoły w I LO). Po tym okresie dużo lepiej poznaliśmy problem wykluczenia w dostępie do środków higieny w szkołach, więc podjęliśmy działanie aby problem rozwiązać w sposób systemowy – napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun.

Prezydent zapewnił, że wkrótce w każdej szkole podstawowej i ponadpodstawowej w Przemyślu pojawi się różowa skrzyneczka, która dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Łączy nas Przemyśl będzie uzupełniana w miarę potrzeby.

Czego potrzebuje nasza skóra, aby była jędrna? I co ma z tym wspólnego kolagen?

Który znak zodiaku złamie Ci serce? Rozwiąż quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest Twój znak zodiaku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE