oszustwa

i

Autor: Ministerstwo Finansów

Uważaj na fałszywe e-maile dotyczące rozliczenia podatku! [AUDIO]

2021-03-29 14:36

Uważaj na fałszywe maile od oszustów! Ci sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów, a w rzeczywistości to działania, które mają na celu wyłudzić Twoje dane osobowe i dostęp do kart kredytowych. Wystarczy tylko jedno kliknięcie! Oszuści liczą na naiwność, niedopatrzenie i pośpiech potencjalnych ofiar.

Kreatywność oszustów nie zna granic. A Internet jest doskonałą przestrzenią dla ich niecnych poczynań. Tym razem wykorzystują czas rozliczeń podatkowych i jak zwykle liczą na naiwność, niedopatrzenie i pośpiech potencjalnych ofiar. Zaczyna się niewinnie. Na skrzynkę mailową przychodzi wiadomość, sugerująca odbiorcy, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Teraz pozostaje tylko otworzyć maila i zastosować się do wytycznych, jakie dyktują oszuści:

Przykładowy fałszywy e-mail:

"Drodzy Klienci,

Masz prawo do zwrotu podatku w wysokości 634.79 PLN

Prześlij poniższy formularz, abyśmy mogli go przetworzyć

Prosimy o jak najszybszy zwrot pieniędzy.

Uzyskaj dostęp do formularza

Kontynuacja procesu zwrotu kosztów może zająć do 24 godzin.

Ten proces może zostać opóźniony, jeśli formularz zwrotu nie zostanie prawidłowo przesłany."

Odbiorcy są wzywani do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku. W rzeczywistości jest to kampania phishingowa, która ma wyłudzić dane osobowe i kart kredytowych!

- Ostrzegamy: jest to wiadomość, która zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych i danych kart kredytowych. Nie należy otwierać tej strony! - ostrzega mł. aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

W przypadku otrzymania e-maila o wskazanej lub podobnej treści, należy skontaktować się z Ministerstwem Finansów na adres incydent@mf.gov.pl.

!!Ważna informacja!! 

Informacje o zwrocie podatku dostępne są tylko i wyłącznie w usłudze twój E PIT i nie są rozsyłane drogą mailową!

 POSŁUCHAJ o szczegółach!

Mówi Edyta Chabowska, rzecznik prasowy IAS w Rzeszowie:
Psia Wioska w Przemyślu
Sonda
Wirus na telefonie - czy miałeś(aś), którąś z tych aplikacji?