83-latki zostały oszukane

i

Autor: KMP Przemyśl

Dwie 83-latki straciły swoje oszczędności. Zostały oszukane metodą na "wnuczka"

2021-03-23 11:10

W niedzielę policja otrzymała aż 17 zgłoszeń od mieszkańców Przemyśla oraz powiatu przemyskiego, którzy odbierali telefony od oszustów. Oszuści przedstawiali się za członków rodziny i prosili o pilną pomoc finansową, ponieważ spowodowali wypadek, w którym ucierpiała kobieta w piątym miesiącu ciąży. Dwie 83-latki dały się oszukać i straciły swoje oszczędności.

Oszukana 83-letnia kobieta otrzymała telefon od „wnuczki”, która poinformowała ją, że miała wypadek samochodowy z ojcem. Ten miał potracić kobietę w ciąży. Kobieta tłumaczyła seniorce, że potrzebują 80 tys. zł, by tata mógł wyjść z aresztu za kaucją. Następnie przekazała słuchawkę rzekomemu „policjantowi”, który wyjaśni jej co ma robić.

Kobieta poinformowała mężczyznę, że nie posiada żadnych pieniędzy w domu, wtedy oszust zapytał o biżuterię. Mężczyzna, kazał spakować ją do worka i przekazać „kurierowi”. Starsza kobieta postąpiła tak jak jej kazano i spakowała całą swoją biżuterię oraz około 50 sztuk monet amerykańskich. 83-latka pełna obaw o zdrowie syna zadzwoniła do wnuczki i dowiedziała się, że u nich wszystko w porządku i nie mieli żadnego wypadku, a ona padła ofiarą oszusta.

Oszczędności na klamce

Tego samego dnia kolejna mieszkanka Przemyśla, również 83-latka otrzymała telefon od płaczącej „wnuczki”, której mama spowodowała wypadek i grozi jej kara więzienia. Scenariusz przekazania pieniędzy i kosztowności w tym przypadku wyglądał inaczej. Kobieta miała spakować pieniądze oraz biżuterie do reklamówki i zawiesić je na klamce drzwi wejściowych po zewnętrznej stronie. Seniorka spełniła żądanie oszustów i straciła 9 tys. zł oraz kosztowności, które wyceniła na blisko 3 tys. zł.

Rzeszów: Policyjna eskorta na porodówkę
Sonda
Koronawirus. Czy uważasz, że zamknięcie Polski z uwagi na pandemię COVID-19 jest konieczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE