Emerytury na Podkarpaciu są najniższe w całej Polsce. Mamy dane za 2022 rok

i

Autor: adam_gorka

Senior z Przemyśla stracił kilkadziesiąt tys. zł. Okradł go fałszywy urzędnik

2022-09-30 12:28

83-letni mieszkaniec Przemyśla na Podkarpaciu stracił 27 tys. zł, po tym, jak wpuścił do mieszkania nieznajomego, który podawał się za pracownika urzędu miasta. Złodziej ukradł seniorowi znajdującą się w domu gotówkę.

Jak podała w czwartek podkarpacka policja, do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia. - Do drzwi mieszkańca Przemyśla zapukał mężczyzna. Oświadczył, że jest pracownikiem urzędu miasta i poprosił o chwilę rozmowy w związku z tym, że niedługo senior kończy 83-lata i zostanie objęty dotacją na tzw. pochówek. Pieniądze na ten cel miały pochodzić ze środków urzędu miasta. Właściciel mieszkania zaufał mężczyźnie i wpuścił go do mieszkania – zrelacjonowała policja.

Zrobił z samochodu mobilny magazyn. Policjanci znaleźli łącznie 24 kg narkotyków

Oszust zapytał seniora o oszczędności

Podczas rozmowy fałszywy urzędnik zapytał seniora o oszczędności i prosił go, aby mu je pokazał, ponieważ jest to niezbędne do otrzymania dotacji. Senior wyjął ukryte w domu pieniądze i pokazał je rozmówcy. Przestępca, chcąc odciągnąć uwagę 83-latka, poprosił, by ten okazał mu jeszcze akt własności mieszkania.

- Kiedy starszy pan odwrócił się, aby poszukać dokument, mężczyzna wyszedł z mieszkania. Po chwili pokrzywdzony zorientował się, że razem z nieznajomym zniknęła jego gotówka, w kwocie 27 tys. zł – podała policja.

Senior natychmiast powiadomił policję. Tego samego dnia przemyscy policjanci otrzymali jeszcze jedno podobne zgłoszenie. W tym przypadku fałszywy urzędnik, kiedy dowiedział się, że 81-latek nie ma w domu pieniędzy, wyszedł z jego mieszkania.

Policja apeluje o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi. - Pamiętajmy, by nie wpuszczać do naszych domów osób, które podają się na przykład za przedstawicieli różnych urzędów, czy instytucji, lecz nie potrafią potwierdzić tego faktu – napisała policja.