Powrót upałów do Polski
Pierwsza połowa września była bardzo ciepła. Na termometrach obserwowaliśmy nawet ponad 30-stopniowe wartości. Dopiero aktualnie trwające ochłodzenie pozwoliło Polakom nieco odetchnąć od gorąca. Jednak zimniejsze dni to kwestia czasu. Już niedługo bo w weekend nad nasz kraj wróci słońce i wysokie temperatury. - Jeszcze w piątek w kraju pozostaną umiarkowane masy powietrza. Jednak już w sobotę do kraju i w nasz region zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze wpływając na wzrost temperatur w kraju – podaje serwis Fani Pogody.
Powrót upałów do Polski. Zrobi się gorąco!
Słoneczna pogoda wróci do Polski w weekend. Ciepło będzie w piątek i w sobotę. W niedzielę zrobi się za to naprawdę gorąco.
Widzimy, że w kraju zrobi się bardzo ciepło. W wielu regionach będzie to dzień gorący. Upał nie wystąpi, ale będzie blisko, ponieważ termometry wskazywały będą nawet 28-29 stopni Celsjusza. Podobne temperatury w poniedziałek, przy czym lokalny upał nie jest wykluczony w pierwszych dniach nowego tygodnia – podają eksperci.
ZOBACZ: Ceny jesiennych przysmaków. Ile zapłacimy za kukurydzę, śliwki czy orzechy na targu w Rzeszowie?
Ciepłe dni pozostaną z nami do końca miesiąca. Pod koniec września nadal utrzymają się w Polsce wysokie temperatury, jednak nie upalne.
Modele pogodowe widziały jeszcze kilka aktualizacji temu wartości temperatury nawet do 32-33 stopni w kraju. Obecnie wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie przyszłego tygodnia dostaniemy się pod wpływ cyrkulacji strefowej. Pogoda stanie się bardziej dynamiczna, a przez region przemieszczały będą się kolejne fronty atmosferyczne – wskazuje portal Fani Pogody.
Wrzesień będzie najgorętszy w historii?
Do tej pory w historii pomiarów temperatury w Polsce najcieplejszy wrzesień w 1999 roku charakteryzował się średnią temperaturą na poziomie 2,5 stopnia Celsjusza wyższa niż wieloletnia norma. Istnie gorące dni w tym roku sprawiają, że rekord sprzed 24 lat jest zagrożony. Jak się okazuje tegoroczna średnia za wrzesień może okazać się o nawet 3,5 stopnia Celsjusza wyższa niż norma.
Polecany artykuł: