Nie będzie miejskiego Sylwestra na Rynku! W zamian cykl koncertów

i

Autor: geralt

Nie będzie miejskiego Sylwestra na Rynku! W zamian cykl koncertów

2021-12-08 14:18

Nie będzie miejskiego Sylwestra na Rynku! - Wielu przemyślan zapewne będzie rozczarowanych, w końcu wspólne witanie Nowego Roku na naszym Rynku jest już tradycją, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W tym roku jednak nie będziemy organizować nocy sylwestrowej w sercu Przemyśla – czytamy na stronie przemyskiego magistratu.

Taka decyzja zapadła ze względu na trudny do przewidzenia rozwój sytuacji epidemiologicznej, już wprowadzone i bardzo prawdopodobne kolejne obostrzenia. - Przygotowanie miejskiego Sylwestra wymaga zaangażowania znacznego nakładu finansowego, wcześniejszego wyboru atrakcji muzycznych, podpisania umów z firmami zapewniającymi np. nagłośnienie, ochronę, zabezpieczenie medyczne, czy pokaz sztucznych ogni. Odstąpienie od umów w przypadku odwołania wydarzenia jest oczywiście również kosztowne – szanując nasze wspólne pieniądze i jak wspomnieliśmy nie będąc w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji, podjęliśmy wspomnianą decyzję – informuje Urząd Miejski w Przemyślu.

CZYTAJ TAKŻE: Ponad 15 milionów złotych trafi do Przemyśla w ramach Funduszy Norweskich

Nie będzie miejskiego Sylwestra na Rynku! W zamian cykl koncertów

W zamian organizujące co roku Sylwestra w Rynku Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” zaprasza mieszkańców Przemyśla do swojej siedziby na cykl koncertów:

  • 28 grudnia godz. 19.00 - koncert Świąteczny w wykonaniu Krzysztofa Iwaneczko,
  • 30 grudnia godz. 19.00 – „Zapraszamy do NIE-BA” – koncert Roberta Lubery z zespołem, gościnnie wystąpi Wojtek Cugowski,
  • 31 grudnia godz. 20.00 – „Prócz Ciebie nic”. Gala Sylwestrowa na Zamku Kazimierzowskim. Wystąpią: Krzysztof Kiljański i Sopranissimo.
Zmarł Antoni Gucwiński. Twórca "Z kamerą wśród zwierząt"