Międzynarodowe delegacje odwiedziły Przemyśl. Na tapecie m.in. edukacja

i

Autor: Kamil Krukiewicz/ UM Przemyśl

Międzynarodowe delegacje odwiedziły Przemyśl. Na tapecie m.in. edukacja

2022-04-06 14:45

Wtorek dla przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Przemyślu był dniem między innymi spotkań z międzynarodowymi delegacjami. Do miasta przyjechał Przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów Apostolos Tzitzikostas, a także przedstawiciele Amerykańskiej Konfederacji Nauczycieli.

We wtorek Przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów Apostolos Tzitzikostas gościł na przejściu granicznym w Korczowej, oraz na punkcie recepcyjnym funkcjonującym na terenie Dworca PKP – informuje Urząd Miejski w Przemyśli. Podczas wizyty przewodniczącemu towarzyszyli wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun. Podczas spotkania wyjaśniono Tzitzikostasowi jak wygląda transport uchodźców w głąb Polski i do innych krajów oraz to, jak zostały zagospodarowane poszczególne pomieszczenia na dworcu.

CZYTAJ TAKŻE: Magazyn przy ul. Wodnej 11 przeniesiony. Gdzie przynosić dary dla uchodźców?

Spotkanie z Amerykańską Konfederacją Nauczycieli

Również we wtorek w Urzędzie Miejskim goszczono delegację przedstawicieli Amerykańskiej Konfederacji Nauczycieli wraz z jej przewodniczącą Randi Weingarten.

- Randi Weingarten jest też członkinią Zarządu Światowego Międzynarodówki Edukacyjnej, największej globalnej konfederacji związkowej na świecie. Celem wizyty delegacji było przedstawienie amerykańskim współobywatelom wysiłków i dokonań społeczeństwa polskiego oraz władz lokalnych na rzecz stworzenia dostępu do edukacji uchodźcom z Ukrainy – informuje urząd.

Wcześniej delegacja spotkała się również z ambasadorem USA Markiem Brzezińskim oraz odwiedziła wybrane szkoły i placówki pobytu uchodźców. 

Jak wygląda pomoc na granicy? (Medyka)
Sonda
Czy wojna w Ukrainie zakończy się w maju?