granica

i

Autor: MSWiA

Kolejne przejście graniczne z Ukrainą wraca do pracy. Nie ma obowiązku kwarantanny

2020-07-07 15:09

Od 3 lipca weszły w życie przepisy o zwolnieniu z kwarantanny obywateli Polski, przekraczających granicę zewnętrzną UE. Obywatele innych państw wjeżdżający do naszego kraju w dalszym ciągu podlegają kwarantannie. Od wczoraj (6 lipca) wznowiono odprawy na przejściu granicznym w Budomierzu

Od 3 lipca obywatele Unii Europejskiej, również Polacy, zwolnieni są z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej. Dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski.

W stosunku do obywateli państw trzecich, w tym ob. Ukrainy jadących do pracy, nadal realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej.

Aktualnie granicę z Ukrainą na Podkarpaciu można przekraczać w:

  • Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy)
  • Medyce (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy)


Nadal nie kursują osobowe pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski.

Przejście graniczne w Budomierzu otwarte

Od 6 lipca uruchomiono odprawy graniczne w Budomierzu - ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 ton.

Planując podróż zagraniczną należy pamiętać o kilku kwestiach i uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim. Można to sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej resortu spraw zagranicznych.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?
Posłuchaj o migrenie z aurą. Poznaj jej przyczyny, symptomy i sposoby łagodzenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE