Wojsko

i

Autor: pixabay

Kim są Headhunterzy? Będą jeździć po Podkarpaciu i mobilnie rekrutować w szeregi WOT

2020-08-03 16:45

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rekrutuje w swoje szeregi ochotników korzystając z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego - poinformował Witold Sura, rzecznik podkarpackich terytorialsów. Sprawdźcie kim są Headhunterzy

Rekruterzy mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielają wszystkich informacji dotyczących powołania do WOT oraz pomagają osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty do służby.

Kim są Headhunterzy w WOT?

Headhunter, ja czytamy w Słowniku Języka Polskiego, to osoba zawodowo zajmująca się head huntingiem - wyszukiwaniem i przejmowaniem najlepszych, najbardziej perspektywicznych pracowników innych firm. Jak działają Headhunterzy w WOT?

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad WOT a ich głównym zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. - Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba zespołów będzie powiększana - zaznaczył Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT.

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze – ochotnicy. Odbyli oni odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań
z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają do rekruterów kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Zebrany komplet dokumentów rekruter przekazuje do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce
Posłuchaj o badaniach profilaktycznych wykrywających raka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?