środki ochrony osobistej

i

Autor: Urząd Miejski w Przemyślu

Kilka tysięcy litrów płynu do dezynfekcji przyjechało do Przemyśla. Dokąd trafi?

2020-11-05 19:57

- Coraz więcej terytorialsów z Podkarpacia włącza się do walki z COVID-19 - powiedział radiu ESKA Witold Sura, rzecznik 3. Podkarpackiej Brygady WOT. Żołnierze dostarczyli do przemyskiego magistratu kolejną partię płynów odkażających

Transport płynów do odkażania trafił wczoraj (3 listopada) do naszego miasta z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej. 1620 sztuk pięciolitrowych pojemników dostarczyli do jednej ze spółek miejskich niezawodni żołnierze z przemyskiej kompanii Obrony Terytorialnej.

Przemyśl - płyn do dezynfekcji dla szkół

Zapas płynów powinien na dłużej zaspokoić potrzeby jednostek miejskich. Specyfik będzie stopniowo dystrybuowany do przemyskich przedszkoli, szkół, DPS-ów i innych jednostek miejskich, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Terutorialsi w czasach COVID-19

- Na wniosek wojewody podkarpackiego brygada codziennie deleguje sześć zespołów medycznych do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Rzeszowie. Wojskowi medycy pobierają wymazy mobilnie w domach osób przebywających w kwarantannie, Domach Pomocy Społecznej, jak również w wyznaczonych placówkach medycznych - podkreślił Sura. Do tej pory zespoły złożone z wojskowych pobrały blisko 8 tys. wymazów.

Kordon sanitarny w Przemyślu

W ubiegłym tygodniu podkarpaccy terytorialsi rozpoczęli wsparcie punktów wymazowych w 19 powiatowych stacjach sanepidu w regionie. Rzecznik terytorialsów dodał, że prawie 30 żołnierzy organizuje kordon sanitarny przy pięciu szpitalach w Przemyślu, Jarosławiu i Rzeszowie. 

Ile pieniędzy ma Rihanna | ESKA XD - Hotplota #7
Posłuchaj, jak zakłada się implanty stomatologiczne. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: