psy służbowe 1

i

Autor: KAS materiały prasowe

Jake i Kato - psy służbowe pomogły w wykryciu przemytu papierosów na granicy polsko-ukraińskiej

2023-09-20 9:55

Prawie 1,4 tysiąca paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej.

W  strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pracuje 24 psy służbowe, które specjalizują się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, narkotyków, waluty oraz gatunków zagrożonych wyginięciem.

Jake towarzyszył funkcjonariuszom podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Springer spaniel angielski  specjalizujący się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych zainteresował się szczególnie podłogą pojazdu. Okazało się, że miejsce zostało wykorzystane do ukrycia kontrabandy. Znajdowało się w nim tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy, który na poczet grożącej kary grzywny wpłacił 13 tys. złotych.

psy służbowe 2

i

Autor: KAS materiały prasowe

Na skrytkę w komorze silnika naprowadził z kolei funkcjonariuszy owczarek niemiecki Kato, podczas kontroli samochodu osobowego. W przerobionym silniku znajdowało się prawie 400 paczek papierosów. Kierujący pojazdem ob. Ukrainy został ukarany mandatem karnym w wysokości 7,5 tys. złotych.

 Nielegalny towar został zatrzymany do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

psy służbowe 3

i

Autor: KAS materiały prasowe
To ona usłyszała wiele uwag do swojego męża. Marta z Ślubu od pierwszego wejrzenia wzięła się za siebie!

QUIZ dla doświadczonych kierowców, którzy znają przepisy ruchu drogowego

Pytanie 1 z 10
Czy autostradą można jechać z prędkością 30 km/h?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE