Policja

i

Autor: pixabay.com Więzienie dla Ukrainki, która napadła na bank w Przemyślu

Informacje

Jest wyrok dla Ukrainki, która napadła na bank w Przemyślu

2023-09-19 14:54

26-letnia Ukrainka, która na początku grudnia ubiegłego roku napadła na bank w Przemyślu, została skazana na trzy i pół roku więzienia. Oskarżona groziła nożem jednej z pracownic i przywłaszczyła sobie przeszło 12 tysięcy złotych.

Ukrainka, która napadła na bank w Przemyślu, trafi do więzienia

26-letnia Zoja P. w miniony piątek stanęła przed Sądem Okręgowym w Przemyślu. Ukrainka, która w grudniu ubiegłego roku napadła na bank, usłyszała wyrok trzech i pół roku pozbawienia wolności. Po roku kary będzie mogła starać się o zwolnienie warunkowe. Oskarżona musi również zapłacić 2 tysiące złotych zadośćuczynienia pracownicy banku, której groziła nożem oraz pokryć koszty sądowe.

Do zdarzenia doszło 6 grudnia 2022 roku. Do oddziału PKO Banku Polskiego przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu weszła kobieta, która przyłożyła jednej z pracownic nóż do gardła i zażądała pieniędzy. Następnie szarpiąc kobietę za włosy groziła jej pozbawieniem życia. Dzięki wzorowej postawie 90-letniej kobiety, napastniczkę udało się obezwładnić. Seniorka kulą ortopedyczną uderzyła Ukrainkę, co pomogło pracownikom banku ją obezwładnić.

ZOBACZ: DZIAŁACZE KONFEDERACJI ZOSTALI ZAATAKOWANI W MIELCU. MĘŻCZYZNA PLUŁ I GROZIŁ

Tak Przemyśl cieszył się z 10 milionów zebranych dla Frania