Niedawno pisaliśmy o powstaniu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, programu, do którego oprócz Krajowego Zasobu Nieruchomości weszły miasto Przemyśl, miasto Mielec, miasto Sanok, miasto Ustrzyki Dolne oraz gmina Medyka.
Jej celem będzie budowa bloków mieszkalnych oraz ich eksploatacja i bieżące utrzymanie.
Dzisiaj brak mieszkań jest jednym z podstawowych problemów społecznych, dlatego właśnie powstał program „Mieszkanie dla rozwoju”. Jest on skierowany do rodzin, które stać na płacenie umiarkowanego czynszu, ale nie stać na kupno własnego mieszkania i kredyt.
- Powodzenie tego programu wynika z dwóch rzeczy: pierwsza to dofinansowanie z budżetu państwa nawet do 60%. - powiedział podczas konferencji prasowej w Przemyślu Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin. - Drugim, bardzo kluczowym warunkiem powodzenia programu jest fakt, że partnerem w realizacji tego programu są dla Krajowego Zasobu Nieruchomości samorządy. Polska rozwija się najlepiej tam, gdzie są mądrzy samorządowcy, ludzie tacy jak Wojciech Bakun, tam gdzie administracja rządowa w skuteczny sposób współpracuje z samorządami.
Polecany artykuł:
Prezydent Przemyśla: to świetny program rządowy!
Przemyśl jest jednym z pierwszych miast, które przystąpiło do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej i to właśnie w Przemyślu na Bakończycach wkrótce ruszy budowa pierwszych mieszkań.
- Rozpoczęliśmy już przygotowania do budowy. Jesteśmy pewni, że już w przyszłym roku zaczniemy budowę pierwszego etapu, który zakłada budowę około 200 mieszkań dostępnych cenowo. - powiedział Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla. - Bardzo dobrym programem jest ten komponent mieszkaniowy, który zakłada zarówno Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, ale też dopłatę do mieszkań socjalnych, komunalnych, czy tez bon mieszkaniowy. Ja zapewniam, że jako miasto będziemy aktywnie uczestniczyć we wszystkich programach mieszkaniowych proponowanych przez rząd, bo to się zwyczajnie należy mieszkańcom naszego miasta!
Polecany artykuł:
Bon mieszkaniowy
W ostatnich dniach Zjednoczona Prawica ogłosiła „Polski Ład”, program rządzenia do roku 2023. Ważnym komponentem tego programu jest właśnie rozwój mieszkalnictwa oraz pomoc w nabywaniu mieszkań dla Polaków.
- Program adresowany do wszystkich Polaków, tych posiadających, jak i planujących założenie rodziny, do rodzin osób z niepełnosprawnościami. Tych, którzy do tej pory nie mogli zaspokoić swoich potrzeb mieszkaniowych, albo nie posiadając zdolności kredytowej, albo mając ją ograniczoną. - powiedziała Anna Kornecka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii podczas konferencji prasowej w Przemyślu.
POSŁUCHAJ O SZCZEGÓŁACH dotyczących BONU MIESZKANIOWEGO!
Opowiedziała o tym, podczas konferencji prasowej w Rynku przemyskim 20 maja, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Anna Kornecka: