Pralka

i

Autor: pixabay.com

Ciekawostki

Zostawiasz otwarte drzwi pralki? Robisz OGROMNY błąd! Może cie on dużo kosztować

2024-02-07 16:52

Choć pranie robi każdy, nie wszyscy wiedzą, że często popełniają ten błąd. Mowa tu o postawianiu otwartych drzwi pralki. Jak się okazuje, może to stanowić poważny problem, a nawet doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń. Dlaczego należy zamykać zamykać drzwi pralki po skończeniu prania?

Dlaczego nie powinno się zostawiać otwartych drzwi od pralki?

Taką sytuację kojarzy chyba każdy posiadacz pralki ładowanej od przodu. Kończy się pranie, wsad zostaje wyciągnięty i elegancko rozwieszony, a drzwi urządzenia pozostają otwarte. Wydaje się to dobrą i dość oczywistą praktyką. W końcu dobrze przewietrzyć pralkę tak, by nie zabierała się w niej woda. Ale czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie?

Zostawianie otwartych drzwiczek od pralki może przynieść więcej szkody niż pożytku! Jak się okazuje, praktyka ta nie sprawia, że w urządzeniu nie gromadzi się wilgoć, a naraża je tylko na możliwe uszkodzenie. Wystarczy chwila nieuwagi i uderzenie - nawet lekkie - w otwarte drzwi. Wbrew pozorom nie chodzi tu jedynie o możliwość wyłamania zawiasów. Nowoczesne pralki posiadają szereg dodatkowych systemów i uszczelek, które odpowiadają za siłę docisku drzwi urządzenia. Ich uszkodzenie poprzez uderzenie nie jest trudne, a może być przy tym wyjątkowo kosztowne.

Ponadto do wywietrzenia pralki wystarczy dosłownie kilka minut. Jeśli zatem jest to konieczne, warto zostawić ją otwartą tylko na chwilę, zaraz po zakończeniu prania, a następnie bezpiecznie zamknąć drzwi.

Ile kebabów i pizzy może kupić Polak za minimalne wynagrodzenie?

Przychodzą robić pranie, kradną na potęgę
Źródło: Zostawiasz otwarte drzwi pralki? Robisz OGROMNY błąd! Może cie on dużo kosztować