MZk

i

Autor: UM Przemyśl/fot.A.Czereba

Zmiana tras autobusów MZK jadących ulicą Bielskiego w Przemyślu [AUDIO]

2021-03-31 17:00

Od 6 kwietnia autobusy linii 10, 28 i 38 pojadą nieco inaczej. Wszystko przez niedawno rozpoczętą przebudowę ulicy Bielskiego. To jednak nie koniec planów remontowych na ten rok. Prezydent Przemyśla zdradził nam które ulice czeka modernizacja, posłuchajcie podcastu!

Utrudnienia na Bielskiego w Przemyślu będą nam towarzyszyć przez najbliższe miesiące. Na tę inwestycję czekało wielu mieszkańców nadsańskiego miasta, nie tylko tych mieszkających na Osiedlu Rycerskim czy Malawskiego. Przebudowa tej ulicy dotyczy nie tylko samej nawierzchni, ale całej podbudowy oraz infrastruktury, która się tam znajduje, a więc powstaną nowe chodniki, przystanki i zatoczki autobusowe.

Zainstalowane zostało już oświetlenie ledowe.

Na razie ruch odbywa się w obu kierunkach, ale jak zapowiada prezydent Przemyśla, na pewnym etapie budowy zostanie tam wprowadzony ruch jednokierunkowy, w dół ulicy. Jest to spowodowane, tym że ruch wahadłowy, który trzeba by wprowadzić w kilku miejscach na całej długości Bielskiego spowodowałby znaczne opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

- Według zapewnień wykonawcy prac, to, że zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, spowoduje skrócenie czasu całej przebudowy o dwa miesiące, w związku z tym być może we wrześniu będziemy mogli cieszyć się zakończoną inwestycją. - mówi Wojciech Bakun prezydent Przemyśla.

Na razie zmianie ulegają trasy linii nr 10, 28, 29

  • LINIA NR 10 do Szpitala Wojewódzkiego: Pl. Konstytucji - Grunwaldzka, pętla Osiedle Kmiecie - Grunwaldzka – Salezjańska – Glazera - Sikorskiego - pętla Bielskiego, Kościół - Sikorskiego - Bolesława Śmiałego i dalej bez zmian.
  • LINIA NR 10 do Lwowskiej będzie kursować bez zmian.
  • LINIA NR 28  kursować będzie na trasie Zielonka – Jagiellońska – Pl. Konstytucji – Glazera – Sikorskiego – Bielskiego – Grunwaldzka – Jagiellońska – Zielonka.
  • LINIA NR 38 będzie kursowała na trasie Ofiar Katynia Fibris – W.Pola – Krasińskiego – Pl. Konstytucji – Glazera – Sikorskiego – Bielskiego – Grunwaldzka – Pl. Konstytucji –  Krasińskiego – W.Pola – ZPP.

NIE ZMIENIAJĄ SIĘ TRASY LINII NR 24 i 25.

Na linii 25 zostaną uruchomione dodatkowe kursy w dni robocze w godz. 17:00 – 21:00.

POSŁUCHAJ PODCASTU! 

O remoncie Bielskiego i planach remontowych na ten rok mówi prezydent W.Bakun:
rozkład jazdy

i

Autor: UM Przemyśl

QUIZ. Dyktando jak w podstawówce. Uważaj, żeby się nie skompromitować

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną pisownię:
W Przemyślu produkują wtyczki i przewody dla największych światowych firm