działanie matematyczne

i

Autor: pexels działanie matematyczne na tablicy

Ciekawostki

Zadanie z podstawówki podzieliło internet. Podasz dobry wynik?

2023-06-30 11:32

Wydaje się naprawdę proste, a jednak nastręcza problemów… Tak najkrócej opisać można zadanie matematyczne, z którym od kilku dni nie mogą sobie poradzić internauci. Cóż… Rozwiązanie jest banalne – pod warunkiem, że pamiętamy o podstawach i kolejności wykonywania działań.

Spis treści

  1. Zadanie matematyczne sprawiające trudność internautom
  2. Jaka jest kolejność wykonywania działań?

Zadanie matematyczne sprawiające trudność internautom

Kolejne zadanie matematyczne dzieli internet. Tym razem problem stworzyło działanie, które naprawdę nie jest trudne. A jednak, podstawy matematyki okazały się zdradliwe i tym razem. W grę wchodziły tu zaledwie 3 liczby i dwa działania – odejmowanie i dzielenie. Choć nie brzmi to jak mieszanka wybuchowa, wiele osób poległo na podaniu prawidłowego wyniku.

Jak prezentuje się tym razem zadanie, które przysporzyło tyle problemów internautom?

230-220:2=?

Nie wygląda na trudne, prawda? I nie jest – jeśli tylko pamiętamy o zasadach dotyczących kolejności wykonywania działań.

Jaka jest kolejność wykonywania działań?

Zacznijmy od podstaw, czyli kolejności rozwiązywania zadań. Na pierwszy ogień idą te w nawiasie. Następnie należy przejść do dzielenia albo mnożenia. Na koniec zostaje dodawanie lub odejmowanie. Pamiętać należy też o tym, że jeśli w działaniu pojawia się i dzielenie, i mnożenie, rozwiązujemy je "od lewej do prawej" – tak samo w przypadku dodawania i odejmowania.

Jeśli pamiętamy o tych podstawach, rozwiązanie „problematycznego” zadania nie powinno być trudnością. Oznacza to, że w pierwszej kolejności w problematycznym zadaniu należy wykonać dzielenie – 222 : 2. Później przechodzimy do odejmowania.

230 - 110=120

Prawidłowy wynika działania to 120. Błędnym rozwiązanie to 5. I to właśnie ten wynik jest najczęściej podawanym...

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza
Źródło: Zadanie z podstawówki podzieliło internet. Podasz dobry wynik?