Wzruszające sceny z Medyki. Mały, przepełniony łzami chłopiec przemierza przejście graniczne

i

Autor: PAP/Wojtek Jargiło/screen Twitter Wzruszające sceny z Medyki. Mały, przepełniony łzami chłopiec przemierza przejście graniczne

Wzruszające sceny z Medyki. Mały, przepełniony łzami chłopiec przemierza przejście graniczne [WIDEO]

2022-03-09 8:25

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać kilkuletniego, zapłakanego chłopca przemierzającego przejście graniczne w Medyce. W tle można dostrzec innych uchodźców z Ukrainy. Nagranie wzruszyło wiele osób, część z nich zastanawiała się, czy malec był sam. Straż Graniczna odniosła się do tej sprawy.

Nagranie opublikowało m.in. amerykańskie CNN. Na filmie widać przepełnionego łzami chłopca, który chodzi w okolicach polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Nagranie miało zostać wykonane w sobotę, 5 marca. W tle widać innych uchodźców z Ukrainy, którzy przekraczają granicę z Polską.

"Przejmujące" - brzmi opis nagrania.

Wiele osób zastanawiało się, czy chłopiec na przejściu granicznym znalazł się sam. Do tej sprawy odniosła się Straż Graniczna. Jak zaznaczyli funkcjonariusze we wpisie: "4-letni Walerij z Ukrainy nie przekroczył granicy sam,był razem ze swoją rodziną. Na przejściu granicznym w Medyce dostał od funkcjonariuszy słodkie upominki. On i jego rodzina są bezpieczni w Polsce".

Sądeczanie oddają krew dla Ukrainy

Jak podała we wtorek rano Straż Graniczna, od 24 lutego z Ukrainy do Polski przyjechało w sumie 1,2 mln osób. Tylko w poniedziałek, 7 marca funkcjonariusze SG odprawili 141,5 tys. osób z Ukrainy.

Od początku wojny żyją w metrze. Dla 15 tys. osób to nowy dom i schron przed bombami [ZDJĘCIA]

Listen to "O wojnie w Ukrainie" on Spreaker.