Wyjeżdżasz na wakacje? Policja radzi jak zabezpieczyć mieszkanie przez złodziejami

i

Autor: Pixabay

Wyjeżdżasz na wakacje? Policja radzi jak zabezpieczyć dom przez złodziejami

2022-06-21 14:04

Podczas wakacji, często wybieramy się na te dłuższe i nieco krótsze wyjazdy. Pozostawiając dom, czy mieszkanie musimy liczyć się z tym, że jest to idealna okazja dla złodziei. Ci tylko czekają na nasz wyjazd. Przemyska policja radzi co zrobić, by po powrocie z wakacji nie mieć niemiłej niespodzianki.

Przemyscy policjanci postanowili podzielić się kilkoma cennymi radami odnośnie zabezpieczenia swoich czterech kątów podczas wakacyjnych wyjazdów. Jak zauważają przed wyjazdem na urlop zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu. - Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce czy popularnych teraz portalach społecznościowych – radzi policja. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem.

Poprośmy życzliwych sąsiadów o pomoc

Jak dalej czytamy, policjanci radzą zwrócić się do zaufanej osoby, która podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem, pozostawiając jej numer telefonu, pod którym w każdej chwili będzie mogła się z nami skontaktować. Niezawodny będzie w tym przypadku życzliwy sąsiad. Niech zwraca uwagę na nasze mieszkanie, czy dom.

- Być może pozostawienie komuś zaufanemu kluczy do naszego mieszkania, będzie też dobrym pomysłem. Od czasu do czasu taka osoba może pojawić się w naszym miejscu zamieszkania, otworzyć okna, włączyć światło na chwilę, tak by sprawić wrażenie, że domownicy jednak przebywają u siebie - radzi policja.

Trzech nastolatków wskoczyło do Wisły, wypłynął jeden. Akcja poszukiwawcza w Górze Kalwarii

Pomyślmy o skrzynce pocztowej!

Policjanci radzą, żeby podczas dłuższej nieobecności zadbać o to, by w naszej skrzynce pocztowej nie gromadziła się większa ilość korespondencji, która jest dla potencjalnego złodzieja sygnałem, że mieszkanie lub dom stoją puste. Dobrym rozwiązaniem są programatory czasowe, dzięki którym w różnych porach dnia w mieszkaniu zapala się światło, co stwarza pozory obecności domowników.