Kto zostanie prezydentem Przemyśla?

i

Autor: Piotr Michalski/Wojciech Bakun/Tomasz Dziumak

Wybory 2024

Wybory samorządowe w Przemyślu. Wojciech Bakun wybrany na kolejną kadencję. Oficjalne wyniki PKW

2024-04-22 6:39

Wybory na Prezydenta Przemyśla zakończone. Mieszkańcy miasta w niedzielę 21 kwietnia 2024 roku od 7.00 do 21.00 mogli głosować na dwóch kandydatów: Wojciecha Bakuna i Tomasza Dziumaka. Kto został prezydentem Przemyśla na kolejne 5 lat? Państwowa Komisja Wyborcza przekazała już oficjalne wyniki.

Wybory na prezydenta Przemyśla. Wojciech Bakun wygrywa

Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla, jak się okazuje również na kolejną kadencję, przekazał dane z 100 proc. komisji wyborczych w Przemyślu. Jak przekazał, w wyborach na prezydenta Przemyśla zdobył 73,48 procent głosów mieszkańców. Za to Tomasz Dziumak może liczyć na poparcie 26,52 procent głosów. Są to dane z 39 na 39 komisji wyborczych w Przemyślu. Przeliczono niemal 16 tysięcy głosów.

Wybory na prezydenta Przemyśla 2024

W niedzielę 21 kwietnia o godzinie 7.00 otworzono lokale wyborcze w Przemyślu. Mieszkańcy miasta ponownie oddawali głosy na swoich kandydatów. W wyścigu o fotel prezydenta Przemyśla pozostali dwaj kandydaci. To walczący o reelekcję Wojciech Bakun, a także Tomasz Dziumak. Komu przemyślanie powierzyli stery miasta na kolejne pięć lat? Zobaczcie, jak prezentują się wyniki wyborów na prezydenta Przemyśla.

Wybory samorządowe 2024. Kto został prezydentem Przemyśla?

Wybory w Przemyślu nie są objęte badaniem exit poll przeprowadzanym przez Ipsos w kilku miastach w całej Polsce. Stąd, wynik wyborów samorządowych i nazwisko przyszłego prezydenta Przemyśla poznamy dopiero po przeliczeniu głosów komisji wyborczych. 

Wojciech Bakun przekazał część wyników poprzez media społecznościowe. Jak powiedział w relacji live o godzinie 22.00 w niedzielę 21 kwietnia przeliczono głosy z 20 komisji. To łącznie około 11 tys. głosów mieszkańców Przemyśla. Z informacji przekazanych przez Wojciecha Bakuna wynika, że zagłosowało na niego 73,5 procent przemyślan, a na Tomasza Dziumaka 26,5 procent. 

Frekwencja w wyborach prezydenta Przemyśla 2024

W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych w Przemyślu. Mieszkańcy mogli oddać głos na swojego kandydata na najważniejszy urząd w mieście. Jaka była frekwencja? Państwowa Komisja Wyborcza przekazała, że na godzinę 17.00 frekwencja w Przemyślu wyniosła – 27,22 proc. Do niedzielnego południa wydano 5 280 kart.

AKTUALIZACJA

Po północy Państwowa Komisja Wyborcza przekazała oficjalny wyniki wyborów na prezydenta Przemyśla. Według danych Wojciech Bakun zdobył 73,48 proc. głosów i został wybrany na drugą kadencję. Jego konkurent Tomasz Dziumak uzyskał 26,52 proc. głosów.