Co oznacza i skąd pochodzi imię Sława?
Jest krótkie, oryginalne i wiele mówi o jego posiadaczce. Nawiązuje do staropolskich imion mocno zakorzenionych w polskiej tradycji. Równocześnie nie ma wielu fanów. Rodzice nie sięgają po nie często. Mowa tu o imieniu Sława.
Imię Sława posiada słowiańskie korzenie. Jego znaczenie jest dość dosłowne. Osoba, która je nosi, ma potencjał, by być "sławną", "znakomitą". Powstało jako uproszczenie wielu staropolskich imion. Sława to po prostu skrócona forma np.: Wiesławy, Mirosławy, Przybysławy, Stanisławy czy Bolesławy. Mimo że jego podstawą są imiona, które w polskiej kulturze są obecne od wieków, samo zaczęło funkcjonować dopiero w XIX wieku.
Jakie są Sławy?
Osoby, które otrzymały od rodziców imię Sława, wyróżniają się energią, charyzmą i ogromnym optymizmem. Są niezwykle energiczne i pomysłowe. Równocześnie nie należą one do najbardziej cierpliwych. Sławy łączą w sobie cechy typowych marzycielek, niepozbawionych jednak dawki racjonalistek mocno stąpających twardo po ziemi. Osoby o tym imieniu są obdarzone empatią. Potrafią zaoferować bezinteresowną pomoc. Są też wierna swoim ideałom i wyznawanym wartościom.
Jakie predyspozycje zawodowe mają Sławy?
Co do zespołu w pracy wnieść może osoba o imieniu Sława? Dużo! Są one kreatywne, zaangażowane, nastawione na działanie. Nie boją się podejmować wyzwań. Dobrze czują się w roli liderek zespołu.{Potrafi dostrzec w ludziach ich mocne i słabe strony, a także dobrze je wykorzystać. To samo dotyczy jej predyspozycji. Co ciekawe, radość i satysfakcja z wykonywanej pracy, są dla niej zdecydowanie ważniejsza niż perspektywa awansu.