Włączył nagranie płomieni kominku w telewizorze. Do drzwi zapukali strażacy

i

Autor: Fot. Pixabay.com

Wydarzenia

Włączył nagranie płomieni w kominku w telewizorze. Do drzwi zapukali strażacy

2023-10-04 14:54

Dość nietypowa interwencja spotkała przemyskich strażaków. We wtorek 3 października zostali powiadomieni o pożarze w bloku mieszkalnym przy ul. Krasińskiego w Przemyślu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że to wezwanie dotyczyło odpalonego w telewizorze kominka. Strażacy zakwalifikowali zdarzenie jako tzw. fałszywe w dobrej wierze.

Włączył kominek w telewizorze. Do drzwi zapukali strażacy

We wtorek, 3października nad ranem, tuż po godzinie 5.00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na czwartym piętrze w bloku mieszkalnym przy ul. Krasińskiego w Przemyślu. Jak informuje bryg. Grzegorz Latusek, rzecznik prasowy przemyskich strażaków, do gaszenia pożaru wysłano cztery zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Przemyślu

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że nie ma pożaru tylko lokator ma włączony telewizor, który wyświetla obraz płomieni w kominku. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako tzw. alarm fałszywy w dobrej wierze – mówi nam bryg. Grzegorz Latusek.

Dodaje, że każde zgłoszenie o zdarzeniu, szczególnie tak poważnym jak pożar mieszkania, strażacy traktują priorytetowo. - Dlatego do działań zadysponowanych zostało kilka zastępów ratowniczo-gaśniczych, w tym samochód z drabiną mechaniczną – podkreślił bryg. Grzegorz Latusek.

ZOBACZ: Niesamowity gest! Siostra zakonna pomalowała oddział dziecięcy

Pijany kierowca uciekał przed policją ze swoją 3-letnią córką