Wilki

i

Autor: Pixabay W podtarnowskim lesie nagrano dwa spacerujące wilki

Wydarzenia

Wilki pojawiły się w gminie Orły. Wójt prosi mieszkańców o ostrożność

2024-02-09 10:13

Niepokojące doniesienia mówią o wilkach widzianych w dzień w Hnatkowicach w gminie Orły i ataku na sarnę . Zwierzę ponoć musiało zostać uśpione z powodu odniesionych ran. Wójt w odpowiedzi na te informacje wydał komunikat. Ostrzega w nim mieszkańców.

Wilki w gminie Orły

Doniesienia o tym, że w różnych rejonach Podkarpacia dochodzi coraz częściej - szczególnie w rejonach górzystych - do spotkań ludzi z wilkami, nie są nowością. W ostatnim czasie sytuacje takie miały miejsce m.in. w gminie Orły. Odniósł się nawet do nich wójt.

OSTRZEŻENIE

W związku z informacjami o pojawieniu się WILKÓW na terenie Gminy Orły, proszę o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie pobytu na świeżym powietrzu - możemy przeczytać w komunikacie na stronie gminy.

Ostrzeżenie jest odpowiedzią na sytuację, do jakiej miało dojść w ostatnim czasie w gminie, dokładnie w miejscowości w Hnatkowice. Zgodnie z informacjami, wilki zaatakowały tam sarnę. Zwierze było poważnie ranne. Wymagało uśpienia.

Wójt gminy wskazał osoby najbardziej narażone w przypadku spotkania z wilkami.

Zagrożenie dotyczy przede wszystkim:

Dzieci przebywających bez opieki,

Osób starszych,

Zwierząt hodowlanych,

Psów wolno biegających

W komunikacie zaapelował też o większą uwagę podczas zamykania posesji i wyrzucania odpadów - tak, by nie stały się one zaproszeniem dla dzikich zwierząt.

Ponadto prosi się o zamykanie posesji i zabezpieczenie odpadów komunalnych tak aby nie stały się pożywieniem dla dzikiej zwierzyny.

Wilk na drodze w Bieszczadach. Jedzie tam na ferie? Uważajcie!

Wilki w kompleksie leśnym Lipie położonym między Skarżyskiem a Starachowicami
Źródło: Wilki pojawiły się w gminie Orły. Wójt prosi mieszkańców o ostrożność