pralka

i

Autor: canva

Ciekawostki z TikToka

Wiedzieliście, że pralki mają ukrytą funkcję? Oto, do czego służy niepozory haczyk

2024-04-23 14:51

Nie jest tajemnicą, że część sprzętów domowych skrywa przed swoimi właścicielami niektóre ze swoich funkcji. Czasem zostają one odkryte za sprawą wiralowych nagrań w serwisach społecznościowych. Dokładnie tak jest w tym przypadku. A jego bohaterem jest niepozorny haczyk, który znaleźć można przy drzwiach od pralki.

Do czego służy haczyk przy drzwiach do pralki?

Mała rzecz, a może wiele zmienić. Tak można podsumować odkrycie jednej z użytkowniczek TikToka. Mowa o Amberle Buss, która podzieliła się ostatnio ciekawostką dotyczącą użytkowania pralki. Dla wielu osób - podobnie jak i dla niej - odkrycie było niemałym zaskoczeniem. Co więcej, ma ono spory wpływ na funkcjonowanie samej pralki.

Chodzi o niepozorny element, umiejscowiony przy zamknięciu drzwiczek od pralki. Amberle w opublikowanym na TikToku filmiku zaprezentowała drobny trik. Jak sama tłumaczyła, zauważyła przy zamknięciu drobny element. W przypadku jej modelu znajdował się on tuż obok rączki do otwierania drzwiczek pralki. Niewielki haczyk ma znaczenie dla prawidłowego działaniu urządzenia. Jego prawidłowe użytkowanie może przedłużyć żywotność pralki.

Jakie ma zadanie? Chroni pralkę przed rozwojem pleśni i pozwala na jej wietrzenie. Jak? Wysunięty, uniemożliwia zamknięcie drzwi pralki i pozwala na wietrzenie jej wnętrza.

Tych emotikon używają "boomerzy". Pokolenie Z wybrało 10 emojis

Zobaczcie naszą galerię poniżej!

Przychodzą robić pranie, kradną na potęgę
Źródło: Wiedzieliście, że pralki mają ukrytą funkcję? Oto, do czego służy niepozory haczyk