Warta kilkadziesiąt tysięcy naczepa odzyskana w Medyce. Zatrzymano też dwa samochody

2022-06-22 14:48

Strażnicy graniczni w Medyce odzyskali wartą około 70 tysięcy złotych naczepę. W czerwcu udaremniono także próbę wywiezienia dwóch skradzionych w Belgii i Wielkiej Brytanii samochodów. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to ponad 100 tysięcy złotyc.

Strażnicy graniczni wczoraj (21 czerwca) podczas kontroli pojazdów ciężarowych na wyjazd z Polski zatrzymali 32-letniego Polaka. - Mężczyzna kierował zestawem ciężarowym. Mundurowi podczas kontroli legalności pojazdu ustalili, że naczepa marki Lohr widnieje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych  SIS oraz Interpol jako utracona w Polsce – informuje SG. Pojazd o szacunkowej wartości 70 tys. złotych zabezpieczono, a dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Medyki.

Nie ustaje pomoc dla Ukrainy

W czerwcu w Medyce zatrzymano dwa samochody

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki udaremnili w czerwcu dwie próby wywozu z Polski samochodów skradzionych w Belgii oraz wielkiej Brytanii.

- 12 czerwca kilkanaście minut po północy do kontroli granicznej na wyjazd z Polski podjechała 35-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka podróżowała samochodem osobowym marki Jeep Grand Cherokee. Strażnicy graniczni ustalili, że auto zostało skradzione w 2018 roku na terytorium Belgi. Wartość pojazdu oszacowano na 25 tys. złotych - czytamy na stronie SG.

Za to w godzinach wieczornych mundurowi zatrzymali osobówkę marki Citroen Berlingo. Pojazdem skradzionym w Wielkiej Brytanii podróżował 58-letni obywatel Ukrainy. Auto o szacunkowej wartości 20 tys. zlotych było poszukiwane m.in. przez Interpol. Oba pojazdy również przekazano policjantom z Medyki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE