95-letni magister

i

Autor: Screen z X @KingstonUni 95-letni magister

Ciekawostki

W wieku 95 lat obronił tytuł magistra. A to nie koniec, bo myśli jeszcze o doktoracie!

2024-02-05 16:16

Na naukę nigdy nie jest za późno? Zdecydowanie! Dowodów na to dostarczył David Marjot. 95-latek zdobył właśnie tytuł magistra współczesnej filozofii europejskiej na Uniwersytecie w Kingston w Wielkiej Brytanii! A przed nim jeszcze doktorat!

95-latek został magistrem

Kim jest świeżo upieczony magister? David Marjot to emerytowany psychiatra z Surrey w Wielkiej Brytanii. Tytuł zawodowy lekarza uzyskał 72 lata temu, jeszcze w 1952 roku. Teraz postanowił dodać do niego kolejny, magisterski. Jak postanowił, tak zrobił. Emeryt w wieku 95 lat obronił tytuł magistra! Co ciekawe było to wydarzeniem przełomowym nie tylko dla samego emeryta, ale i uczelni, na której studiował. Jak się okazuje, został najstarszym absolwentem Uniwersytetu w Kingston.

O swojej decyzji i studiach w dość nietypowym jak na studenta wieku opowiedział w rozmowie z BBC. Jak przyznał ukończenie studiów było "ciężką pracą", bo "pamięć nie jest już taka, jak kiedyś". Marjot postanowił dodać odwagi innym osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji jak i on. Zachęcał je do podjęcia nauki.

"To trochę ryzykowne, ale jeśli jesteś zainteresowany, to idź (na studia - przyp. red.) - podkreślił. Miałem szczęście, że trafiłem na światowej klasy nauczycieli i było to bardzo pozytywne doświadczenie" - stwierdził.

Jak przyznał, studia magisterskie pomogły mu poradzić sobie ze stratą żony. Ta zmarła po 65 latach trwania ich małżeństwa...

Teraz 95-latek zastanawia się nad zrobieniem doktoratu w niepełnym wymiarze godzin! Jeśli podejmie decyzję i zacznie się o niego starać, może uzyskać tytuł doktora w wieku 102 lat!

Wymarzone studia? Wybieraj spośród kilkudziesięciu kierunków na Uniwersytecie Rzeszowskim

Ten wywiad przejdzie do historii. Dziennikarz nie wytrzymał i wyszedł ze studia. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Źródło: W wieku 95 lat obronił tytuł magistra. A to nie koniec, bo myśli jeszcze o doktoracie!