Uwaga na SMS-y o wyłączeniu prądu! 25-latek stracił dużo pieniędzy

i

Autor: Policja Jarosław

Uwaga na SMS-y o wyłączeniu prądu! 25-latek stracił dużo pieniędzy

2022-07-15 12:33

Mieszkaniec gminy Wiązownica stracił 20 tys. złotych po tym, jak uwierzył w treść wiadomości SMS o wyłączeniu prądu. Niestety postąpił zgodnie z wytycznymi przesłanymi przez oszustów i wszedł w przesłany link. W efekcie sprawcy zrealizowali na jego koncie osiem wypłat.

Wczoraj, do jarosławskiej komendy zgłosił się 25-letni mieszkaniec gminy Wiązownica. Poinformował, że został oszukany. Z jego relacji wynikało, że kilka dni temu otrzymał na swój telefon wiadomość SMS. W treści wiadomości zawarta była informacja o planowanym wyłączeniu prądu oraz prośba o uregulowanie należności w nieokreślonej bliżej kwocie. W SMS-ie był też link do zapłaty w formie elektronicznej.

- Zgłaszający aktywował  otrzymany link, podając nr klienta i hasło dostępu, lecz nie dokończył procedury dokonania przelewu. Czynności jakie wykonał, pozwoliły oszustom na kradzież z jego konta środków w kwocie 20 tys. złotych. Sprawcy zrealizowali osiem wypłat po 2,5 tys. zł – informuje jarosławska policja.

Samochód stoczył się ze skarpy do zalewu. Akcja nurków pod Jaworem

Policjanci apelują!

Mundurowi z jarosławskiej komendy apelują do mieszkańców o rozwagę i proszą o ostrożność w tego typu sytuacjach. 

- Jeżeli widzimy pod wiadomością jakikolwiek nieznany link nie otwierajmy go, bo narażamy się na zainfekowanie telefonu złośliwym oprogramowaniem lub niekontrolowanym przesłaniem informacji z naszego telefonu. Zachowujmy czujność przy wszystkich transakcjach z jakimi spotykamy się na co dzień i dbajmy o swoje dane - apelują policjanci.