Kolarze

i

Autor: Justyna Świderska Tour de Pologne w Przemyślu. Będą spore utrudnienia i zmiany w kursach komunikacji miejskiej

Tour de Pologne w Przemyślu. Będą spore utrudnienia i zmiany w kursach komunikacji miejskiej

2021-08-03 13:43

Mieszkańcy Przemyśla będą mieli niepowtarzalną okazję przeżyć niebywałe sportowe emocje na żywo! Już 10 sierpnia będzie można oglądać zmagania kolarzy biorących udział w 78. Tour de Pologne. Kolarze przejadą przez Przemyśl! Kiedy? Jakie utrudnienia będą wówczas w mieście? Poniżej ważne informacje dla mieszkańców!

- Ten najsłynniejszy polski wyścig kolarski, gromadzący najlepsze na świecie drużyny zawitał w końcu do naszego miasta! Organizatorzy Touru docenili nie tylko walory widokowe Przemyśla i okolic, ale także wymagającą technicznie trasę, która wzmocni sportową jakość zmagań, a zapewne będzie także zastrzykiem adrenaliny dla kolarzy, jak i dla nas – kibiców – pisze prezydent miasta Wojciech Bakun. Kiedy kolarze przejadą przez Przemyśl ? Jakie utrudnienia będą wówczas w mieście?

Spis treści

 1. Tour de Pologne w Przemyślu. Utrudnienia w ruchu
 2. Tour de Pologne w Przemyślu. Zmiany w komunikacji miejskiej

Tour de Pologne w Przemyślu. Utrudnienia w ruchu

W związku z przejazdem przez Przemyśl kolarzy podczas II Etapu 78. Tour de Pologne miasto informuje, że 10 sierpnia wystąpią utrudnienia w ruchu. 

Trasa wyścigu przez Miasto prowadzi następującymi ulicami: Buszkowicka, Stefana Rogozińskiego, płk. Marcina Borelowskiego, Most Ryszarda Siwca, pl. św. Floriana, wyb. Wodroowa Wilsona, Jagiellońska, Juliusza Słowackiego, Herburtów, następnie kolarze udadzą się na pętlę w kierunku Kalwarii Pacławskiej.

Powrót kolarzy do miasta ulicami: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztową, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, Tatarska. Meta etapu będzie ulokowana na ul. Przemysława, na wysokości krzyża Zawierzenia.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Planowane zamknięcie dróg w Przemyślu nastąpi od około godziny 16:00. Ruch będzie stopniowy przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe wyścigu, który planowany jest w Przemyślu ok godz. 17:15. Z racji umiejscowienia w naszym mieście mety etapu zamknięcie ruchu w ciągu ulic Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztowa, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki będzie trwało do czasu całkowitego zakończenia etapu. Policja i służby organizatora zastrzegają, że podany czas utrudnień może ulec zmianie.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze wyścigu oraz przygotowanie scenografii mety całkowicie wyłączone z ruchu w dniu 10.08.2021 w godzinach 06:00 do 22:00 zostaną:

 • ulica Bakończycka - od skrzyżowania z ulicą Przemysłową do skrzyżowania z ulica Pustą,
 • ulica Przemysława - od skrzyżowania z ulicą Grochowską do skrzyżowania z ulica Tatarską, 
 • ulica Tatarska - na całej długości z wyłączeniem ruchu poprzecznego, 
 • ulica Pasteura od skrzyżowania z ulica Tatarską do skrzyżowania z ulica Ziemowita.

W dniach 9-10.08.2021 będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się na następujących ulicach:

 • Juliusza Słowackiego, 
 • Basztowa, 
 • Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, 
 • Jerzego Popiełuszki, 
 • Tatarska.

- Parkowanie lub pozostawienie pojazdów w dniach 9-10.08 na wyżej wymienionych ulicach wbrew obowiązującemu w tym czasie oznakowaniu drogowemu skutkować będzie odholowaniem na koszt właściciela – zaznaczają urzędnicy w komunikacie.

Z powodu zamknięcia dla ruchu ulicy Tatarskiej 10.08.2021 w godzinach 06:00 do 22:00 nie będzie możliwości wyjazdu/dojazdu do posesji położonych na następujących ulicach:

 • Władysława Jagiełły,
 • Skalna, 
 • Żwirowa, Rodzinna, 
 • o. Krystyna Szykowskiego, Sąsiedzka, 
 • Różana, Biskupa Józefa Fischera, 
 • ks. Jakuba Fedkiewicza., 

Mogą pojawić się kolejne zmiany w organizacji ruchu, o których  miasto będzie informować w kolejnych komunikatach na stronie internetowej www.przemysl.pl

- Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które chcą przemieszczać się po terenie miasta Przemyśla swoimi pojazdami w trakcie trwania wyścigu kolarskiego, aby korzystali z obwodnicy miasta oraz układu komunikacyjnego na Zasaniu, unikając ulic w ciągu trasy przejazdu wyścigu przebiegającej przez centrum miasta – czytamy na stronie miasta.

 

Tour de Pologne w Przemyślu. Zmiany w komunikacji miejskiej

Kursowanie autobusów komunikacji miejskiej w dniu 10.08.2021 r. na obszarze miasta oraz gmin ościennych zostanie zawieszone lub zmienione w poszczególnych przedziałach czasowych:

 • W okolicach godz. 15:30 - 18:00 zostaną zawieszone wszystkie linie na terenie miasta i gmin ościennych,
 • W okolicach godz. 15:30 - 20:00 zostaną zawieszone kursy realizowane ulicą Słowackiego tj.: linie nr 3, 4, 8, 16, 24, 28, w tym także na terenie miejscowości: Nehrybka, Hermanowice, Malhowice, Stanisławczyk, Pikulice, Grochowce, Witoszyńce. W godz. 18:00 -20:00 w/w linie będą kończyć bieg na ulicy Jagiellońskiej lub Zajezdni MZK, 
 • Na przestrzeni całego dnia zostanie zawieszone kursowanie linii nr 28 ulicami Przemysława i Pasteura. Kursy tej linii w godz. 6:00 - 15:30 oraz w godz. 20:00 - 22:00 będą kończyć i rozpoczynać bieg na przystanku „Słowackiego - Szpital”, 
 • Na przestrzeni całego dnia zostaną zmienione trasy przejazdów linii nr 5 oraz 10 w obrębie dzielnicy ,,Bakończyce” (pominięcie przystanków przy ulicy Żołnierzy 1 AWP - z wykorzystaniem przystanku ,,Dworskiego PKS). W godz. od 6:00 do 16:00 trasa przejazdu będzie przebiegać ulicą Słowackiego natomiast w godz. od 18:00 do 20:00 ulicami Dworskiego i Mickiewicza.

Informacje w sprawie kursowania autobusów dostępne również pod nr telefonów:

 • Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Urzędu Miejskiego w Przemyślu Tel. 16 675 20 19, 
 • Dyspozytor MZK Sp. z o.o. w Przemyślu: Tel. 16 678 60 69

W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych, dodatkowych okoliczności związanych z utrudnieniami w ruchu drogowym, planowane na ten dzień rozkłady jazdy poszczególnych linii mogą ulec zmianie.

Sprawdzamy widoczność w autobusie
Sonda
Ogladasz Tour de Pologne w telewizji lub na żywo w swojej miejscowości?