ślub stulecia

i

Autor: Screen z X @moontwting ślub stulecia

Wydarzenia

To było wesele stulecia! Wydali na nie 233 mln zł

2024-02-09 11:31

Co musi się znaleźć na weselu, by jego kwota przekroczyła 200 mln zł? Sprawdzić to postanowili Madelaine Brockway i Jacoba LaGrone. Parze zamarzył się ślub w Paryżu... I od tego się zaczęło. Kolejne wydatki przyszły niczym fala. Jak wyglądało wesele, które już zostało okrzyknięte mianem "wesela stulecia"?

Wesele stulecia za 59 mln dolarów

Wesele, o którym mowa, odbyło się w końcówce zeszłego roku, dokładnie 18 listopada. Madelaine Brockway i Jacoba LaGrone wymarzyli sobie ślub w Paryżu i - dosłownie - za wszelką cenę postanowili dopiąć swego. Nie było tu mowy o oszczędnościach. Każdy element wesela był dopracowany i dopięty na ostatni guzik - od kolacji próbnej, po kreację panny młodej. A to bynajmniej nie były najbardziej kosztowne wydatki związane ze ślubem pary.

Wesele zostało oczywiście udokumentowane, a nagrania i zdjęcia z hucznego świętowania pojawiły się w mediach społecznościowych pary. Organizacja "imprezy" kosztowała zakochanych 59 milionów dolarów. Kwota nie była dla pary problemem. Panna młoda pochodzi z bardzo bogatej rodziny. Ojcem Madelaine Brockway jest bowiem Bob Brockway – prezes i dyrektor generalny amerykańskiego przedsiębiorstwa Ussery Automotive Group. Jego firma samochodowa zajmuje się nadzorem części salonów Mercedes Benz na Florydzie. Dodatkowo sama Madelaine także ma głowę do interesów. Prowadzi własne biznesy w Teksasie.

Ostatecznie budżet pary przeznaczony na wesele zamknął się w kwocie 59 mln dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 233 mln zł! Nic dziwnego, że zostało określone mianem "wesela stulecia"!

Ile dać do koperty na wesele w 2023 roku? Stawki od rodziny i pozostałych gości

Atrakcje na weselu stulecie

Wydatki pary związane z organizacją wystawnego wesela rozpoczęły się już na etapie przygotowań do ślubu. Panna młoda postanowiła pożegnać status panny w wielkim stylu. Jej "wieczór" panieński trwał... tydzień. Miał odbyć się w luksusowym resorcie w stanie Utah. Nocleg kosztuje tu ponad 3 tysiące dolarów!

Kolejnym sporym wydatkiem była kolacja próbna przed weselem. Para postanowiła zorganizować ją w Palais Garnier - gmachu opery z XIX wieku! Podczas wesela 26-letnia panna młoda miała na sobie kreację od Diora, co ponownie rozciągnęło i tak już spory budżet przeznaczony na wesele.

Listę wydatków wypełniły też weselne atrakcje i oprawa wizualna, w tym prywatny koncert Maroon 5! Odbył się on w Pałacu Wersalskim. Goście na miejsce dotarli... samolotem! Para nie oszczędzała na niczym. Podczas wesela zaproszeni mogli podziwiać figury i zabytkowe zestawy do kawy i herbaty Michaela Feinberga za 2950 dolarów. Salę zdobił m.in. wazon Lalique, który kosztował - bagatela - 5600 dolarów! Najdroższym akcesorium na weselu stulecia była motylarnia Williama Yeowarda za 12,5 tysiąca dolarów! Na listę kosztownych przedmiotów, które wypełniły salę, w której odbywało się wesele znalazły się także naczynia w stylu wiktoriańskim, luksusowe meble oraz wspaniałe dekoracje.

ROXIE WĘGIEL BIERZE ŚLUB? (SOBOWTÓRKA JULI ŻUGAJ, PRAWDZIWA BOMBA OD DODY)
Źródło: To było wesele stulecia! Wydali na nie 233 mln zł