Ciąża

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe 13-latka zaszła w ciążę! Szokujące doniesienia z Wielkopolski

Medycyna

Ten lekarz jest ojcem 500 dzieci! Teraz stanie przed sądem

2023-03-29 11:21

Media w Holandii donoszą o mężczyźnie, 41-letnim lekarzu-ginekologu, który spłodził 500 dzieci! Jak do tego doszło? Otóż medyk oddawał nasienie. Przy czym zmieniał nazwiska i podszywał się pod zmyślone oraz prawdziwe tożsamości obcych ludzi. Jego działalność wyszła na jaw i teraz odpowie przed sądem za serię zabronionych prawem czynów.

Oddawał spermę niezgodnie z prawem

Zgodnie z holenderskim prawem, każdy mężczyzna może oddać nasienie maksymalnie 25 razy. Do tych przepisów nie zastosował się pewien 41-letni ginekolog z Hagi. Stowarzyszenie ginekologów NVOG ustaliło, że lekarz dawcą został aż 102 razy! Mężczyzna przez lata łamał prawo i uchodziło mu to na sucho, gdyż żaden system nie archiwizuje danych ze wszystkich klinik leczenia niepłodności. Wszystkie dane z placówek są zbierane osobno.

Sprawa trafiła do mediów za sprawą jednej z matek dziecka mężczyzny. Problemem zajął się prawnik kobiety. Poinformował on, iż ginekolog z Hagi był wielokrotnie pisemnie wzywany do zaprzestania nielegalnego procederu. Prośby i wezwania okazały się bezskuteczne. Matka jednego z wielu jego dzieci (mówią się o 500) wytoczyła mu proces sądowy, w którym domaga się, by zakazano mu dalszego oddawania spermy.

Próbki lekarza do utylizacji

Fundacja Donorkind, która zrzesza dzieci dawców nasienia, domaga się oficjalnie, aby we wszystkich klinikach, gdzie lekarz oddawał spermę, zniszczono pozostałe próbki. Dodają, że trudnym psychicznie dla dzieci tego człowieka może być wiedza o tym, jak wiele ich spłodził. Ponadto może występować niebezpieczeństwo genetyczne i ryzyko chorób genetycznych. W przyszłości jego dzieci mogą się spotkać, będąc nieświadomymi swojego bliskiego pokrewieństwa.

Teraz 41-latek stanie przed sądem.

Modernizacja drogi wojewódzkiej

Przebił opony w 40 autach w Krakowie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji
Źródło: Lekarz został ojcem 500 dzieci! Teraz ma stanąć przed sądem