Edukacja

Te kierunki studiów będą cieszyły się największym zainteresowaniem studentów w 2024 roku

2024-02-08 15:03

Już za kilka tygodni maturzyści podejdą do najważniejszego egzaminu w ich dotychczasowej karierze. Jego wynik będzie decydujący, jeśli chodzi o wybór dalszej drogi nauki. Na tym etapie pozostanie im już tylko wybranie wymarzonych studiów. Które kierunki będą w tym roku najpopularniejsze?

Najbardziej popularne kierunki studiów w roku akademickim 2023/2024

Ostateczne deklaracje maturalne już złożone. Uczniowie nie mają wyjścia - decyzje zostały podjęte. Teraz przed nimi wyzwanie w postaci matury a następne rekrutacji na wymarzone studia. Które z kierunków będą w tym roku oblegane? Pewnym wskazaniem mogą być zeszłoroczne dane. Jak sytuacja wyglądała w 2023 roku?

Warto zaznaczyć, że podczas ubiegłorocznej pomaturalnej rekrutacji miejsce na wymarzonym kierunku studiów I bądź II stopnia wywalczyło ponad 400 tysięcy uczniów. Jakie kierunki cieszyły się wówczas największą popularnością? Odpowiedź znajdziecie w galerii poniżej!

Co ciekawe nie były one równocześnie kierunkami, na które było się najtrudniej dostać - pomimo ogromnej popularności i idącej z nią w parze konkurencji. Najgorszymi pod tym względem były tradycyjnie kierunki lekarskie - medycyna oraz stomatologia - ale też kierunki informatyczne.

Kiedy odbędą się matury 2024?

Do tegorocznych egzaminów dojrzałości pozostało już tylko kilka miesięcy. Szybko zmienią się one w tygodnie, a daty poszczególnych matur. W tym roku zgodnie z rozporządzeniem CKE z 2023 roku rozpoczną się one 7 maja - potrwają do 9 maja 2024. Z kolei od 11 maja licealiści mierzyć się będą z egzaminami ustnymi. Matury 2024 zakończą się w sobotę 25 maja.

Najbardziej popularne kierunki studiów w roku akademickim 2023/2024

Studenci opłakują zmarłego Olka. Studiował zarządzanie na SGH, zginął przez Putina pod Kijowem
Źródło: Te kierunki studiów będą cieszyły się największym zainteresowaniem studentów w 2024 roku