28-latek odpowie za zniszczenie mienia

i

Autor: KMP Przemyśl

Szedł środkiem drogi i niszczył samochody. 28-latek wypchnął policjanta na jezdnię

2022-09-22 14:38

Policjanci zatrzymali 28-latka, który idąc środkiem drogi w Przemyślu uszkodził dwa samochody. Dodatkowo mężczyzna odpowie za znieważenie interweniujących policjantów oraz za naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. Sprawcy grozi teraz 5 lat więzienia.

Policjanci odebrali zgłoszenie, że środkiem ul. Lwowskiej w Przemyślu, idzie nietrzeźwy mężczyzna i kopie w przejeżdżające obok niego samochody, które jadą z małą prędkością, aby go nie potrącić. - Na miejscu funkcjonariusze zastali nietrzeźwego, agresywnego mężczyznę oraz zgłaszającego interwencję. Mężczyzna wskazywał uszkodzenia w swojej dacii. Po chwili do policjantów podszedł kolejny poszkodowany, który poinformował ich, że jego pojazd służbowy marki Skoda, również został uszkodzony przez tego mężczyznę. Agresor kopał w karoserię jego auta - informuje policja. 

Szokujący wyrok słupskiego sądu

Mężczyzna odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności policjanta

Podczas całej interwencji, 28-latek, który uszkodził pojazdy, zachowywał się agresywnie i mimo że funkcjonariusze próbowali go uspokoić, ten nie reagował na ich polecenia.

- Mężczyzna podczas próby zatrzymania nagle zaatakował jednego z interweniujących mundurowych. Wypchnął funkcjonariusza na jezdnię, po której poruszały się auta i cały czas znieważał policjantów, używając przy tym wulgaryzmów - relacjonują policjanci. 

Mundurowi zatrzymali 28-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta oraz znieważenia funkcjonariuszy. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.