Święto Fajki

i

Autor: Miasto Przemyśl/Facebook/Screen Święto Fajki w Przemyślu. Zobacz, co będzie się działo!

Wydarzenia

Święto Fajki w Przemyślu. Zobacz, co będzie się działo!

2024-06-27 9:06

Święto Fajki to od wielu lat jedna z najpopularniejszych imprez na Podkarpaciu. Do Przemyśla przyjeżdżają fajczarze i fajkarze z całej Polski i z Europy. W mieście nad Sanem wybiera się także Króla Fajki. Co będzie działo się w tym roku?

Święto Fajki w Przemyślu już w tę niedzielę

To już w tę niedzielę! 30 czerwca w Przemyślu odbędzie się Święto Fajki. Będzie to już dziewiętnasta edycja jednego z najpopularniejszych wydarzeń na Podkarpaciu. Będzie mnóstwo atrakcji, wspaniała atmosfera i fantastyczne koncerty. Nie może Was zabraknąć – zachęcają włodarze miasta.

Fajkarstwo jest jednym z dwóch najważniejszych i najbardziej oryginalnych rzemiosł Przemyśla. Rozwija się od XIX wieku i z pewnością nie należy do ginących zawodów. Aktualnie to ważny element dziedzictwa kultury materialnej miasta. W Przemyślu znajduje się unikatowe na skalę Europy Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie można podziwiać najbardziej oryginalne fajki z całego świata. Ekspozycja liczy ponad 1600 egzemplarzy.

Podczas tegorocznej Parady Fajkarzy, będziecie państwo mogli zobaczyć po raz kolejny w naszym mieście artystów z krakowskiej Grupa Locomotora - czytamy na facebookowym profilu Przemyśla. 

Co będzie się działo podczas Święta Fajki w Przemyślu?

Jak prezentuje się szczegółowy program tegorocznego wydarzenia? Zapewniamy, że bogato. Wszystko rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.00 na przemyskim Rynku. Do 22.00 będzie działo się naprawdę dużo. A konkrety znajdziecie poniżej.

  • 12.00 - Międzynarodowy Kiermasz Fajkowy
  • 16.00 - Wielka Parada Fajkarzy i Fajczarzy
  • 16.40 - Występ zespołu CZĘSTOCHOWA PIPES & DRUMS
  • 17.00 - Spektakl familijny "Amore czyli retro cyrk"
  • 17.10 - Koronacja Króla Fajki, Finał Mistrzostw Polski w Wolnym Paleniu Fajki - Kolebka`24
  • 18:30 - BLOK KONCERTOWY - WOJTEK SZUMAŃSKI, CYRK DERIGLASOFF, JELONEK
  • ATRAKCJE DODATKOWE - wystawa plenerowa fajek, sztuka kuchni i mody francuskiej, degustacja kuchni francuskiej, i wiele innych atrakcji
  • IMPREZY TOWARZYSZĄCE - 29.06.2024 , GODZ. 14.00 Otwarcie wystawy w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, pl. Berka Joselewicza 1 z kolekcji Musée de la Pipe et du Diamant de Saint-Claude, Francja

ZOBACZ: WIANKI W NIEWIDZIALNYM TURNICKIM PARKU NARODOWYM 2024

Strażacy z Przemyśla uratowali bocianie pisklę, którego mama zginęła

QUIZ. Skróty z czasów PRL. Rozszyfrujesz je?

Pytanie 1 z 19
Co oznacza MO?