Lubelscy terytorialsi wznowili nabór i szkolenia ochotników

i

Autor: materiały prasowe 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Rusza ostatni w tym roku nabór do podkarpackich terytorialsów

2021-11-26 14:10

Ruszył dodatkowy i ostatni w tym roku termin rekrutacji do podkarpackich terytorialsów. Chętni do podjęcia wyzwania już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe rozpocznie się 18 grudnia. Kto może ubiegać się o powołanie?

Ostatnie powołanie w tym roku ukierunkowane jest na wszystkie bataliony lekkiej piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie odbywać się będzie w trybie weekendowym. Wcielenie skierowane jest w szczególności do osób, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w zajęciach prowadzonych jednym ciągiem przez 16 dni. - 18 grudnia rozpocznie się zatem szkolenie podstawowe w formie 8x2 dla osób, które do tej pory nie miały styczności z wojskiem i 8-dniowe wyrównawcze, czyli 4x2 dla żołnierzy rezerwy. Zajęcia  będą prowadzone weekendowo w soboty i niedziele – czytamy na stronie przemyskiego magistratu.

CZYTAJ TAKŻE: W Przemyślu trwają szkolenia z zakresu używania automatycznych defibrylatorów

Czasu na zgłoszenie jest już niewiele

Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie ma na co czekać i warto wykonać ten pierwszy krok. Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień, aby złożyć wniosek o powołanie do służby, albo skorzystać ze znacznie łatwiejszej opcji, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu. Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Mieszkańcy miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego, którzy są zainteresowani powołaniem mogą  kontaktować się z punktem rekrutacyjnym utworzonym w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego przemyskiego magistratu, nr tel. 166752087.

Kto może starać się o powołanie?

O powołanie do WOT może starać się osoba, która:

  •  ukończyła 18 lat
  •  posiada obywatelstwo polskie
  •  nie była karana za przestępstwa umyślne
  •  posiada dobrą sprawność psychofizyczną
  •  nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.
Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane