kobieta, babcia

i

Autor: canva

Ciekawostki o imionach

Rodzice pomijają to imię. Ma ono nieco mroczne znaczenie

2024-05-24 14:02

Jego znaczenie nie należy do najpiękniejszych... Rodzice nie chcą nadawać córkom tego imienia, bo w tłumaczeniu to "ślepy", "ciemny", "wątpliwy". A jakie cechy wyróżniają osoby jednak je noszące? Zdecydowanie bardziej pozytywne! O jakim imieniu mowa?

Cecylia - imię o mrocznym znaczeniu

Cecylia - bo to właśnie o to imię chodzi - to imię pochodzące z języka łacińskiego. Wywodzi się od swojego męskiego odpowiednika, czyli imienia Cecyliusz. To z kolei zostało stworzone na cześć rzymskiego rodu Caecilius lub Caecilianus. Może też pochodzić od łacińskiego słowa "caecus", oznaczającego "ślepy", "ciemny", "wątpliwy".

Po raz pierwszy w Polsce w swojej żeńskiej formie pojawiło się już w XIII wieku. O ile kiedyś było popularne, teraz nie cieszy się zainteresowaniem.

A szkoda, bo cechy charakteru wiążące się z nim, są zdecydowanie pozytywne. Kobiety noszące to imię posiadają silny charakter, jasno określone wartościach i zdolności do realizowania swoich celów. To osoby twardo stąpające po ziemi i niebojące się wyzwań. Kobiety o imieniu Cecylia są sumienne, rzetelne, odpowiedzialne.

Jak wynika z rejestru PESEL imię Cecylia nosi w Polsce 26 431 kobiet. W 2023 roku było ich 27 481. Warto dodać, że w 2023 roku nadano je tylko 44 razy.

Masz tak na imię? Czeka cię udany rok

Zobacz galerię poniżej!

Jakie są najdziwniejsze imiona dla dzieci?
Źródło: Rodzice pomijają to imię. Ma ono nieco mroczne znaczenie