Bruce

i

Autor: materiały prasowe KAS / pies Bruce

Psy służbowe Krajowej Administracji Skarbowej niezawodnie walczą z przemytem na podkarpackiej granicy [FOTO]

2020-10-09 15:50

Tym razem to Cedra, Koko, Bruce i Jake stały się zmorą przemytników na przejściach w Medyce i Korczowe

Sprytnie skonstruowana skrytka na dachu ukraińskiego busa nie stanowiła problemu dla 5 – letniej Cedry, owczarka belgijskiego, która pomagała funkcjonariuszom Oddziału Celnego w Medyce w kontroli tego pojazdu. Pies wywąchał w niej 470 paczek papierosów.

- Spory sukces ma na swoim koncie także Bruce. Pracujący od 2 lat z funkcjonariuszami podkarpackiej KAS. Springer spaniel angielski pomógł w wykryciu tysiąca paczek papierosów. Do udaremnienia przemytu doszło na przejściu granicznym w Korczowej podczas kontroli autokaru jadącego ze Lwowa do Krakowa. Bruce zainteresował się skrytką w podłodze, w której schowane były papierosy warte ponad 14 tys. złotych. - powiedziała Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

To nie koniec brawurowych wyczynów naszych czworonożnych bohaterów. 455 paczek papierosów w autokarowych skrytkach wywąchała Koko, owczarek belgijski Malinois, który od 3 lat wspiera funkcjonariuszy KAS w wyszukiwaniu nielegalnych wyrobów tytoniowych. Tym razem przemytnicy mieli pecha na przejściu granicznym w Korczowej.

Pies Jake

i

Autor: materiały prasowe KAS / pies Jake

Na trop nielegalnych papierosów na przejściu granicznym w Korczowej  wpadł także Jake. To pies rasy Springer spaniel angielski pracujący z funkcjonariuszami podkarpackiej KAS od 4 lat.  Czujny nos Jake’a doprowadził funkcjonariuszy do skrytki w dachu ukraińskiego busa, w którym kierowca przewoził ponad 400 paczek papierosów.

W strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu pracuje ponad 20 psów, w większości wyszkolonych do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Są także psy dualne wyszkolone do wyszukiwania różnego rodzaju zapachów np. tytoniu i narkotyków czy tytoniu i waluty. W wyszukiwaniu przemycanych towarów sprawdzają się różne rasy psów m.in. labradory, owczarki niemieckie, belgijskie czy teriery.

KOKO

i

Autor: materiały prasowe KAS / pies Koko

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu w okresie styczeń- sierpień 2020 r. udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,5 mln sztuk papierosów. W tym czasie wszczęto 351 postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz wystawiono ponad 3,7 tysięcy mandatów karnych na łączną kwotę 1,3 mln złotych.

Hulajnogi elektryczne w Przemyślu
Posłuchaj o tym, jak działają hulajnogi elektryczne blinkee.city. Jak powinno się z nich bezpiecznie korzystać?

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?