Informacje

"Psia Wioska" działa w Przemyślu. To wyjątkowe miejsce na mapie Podkarpacia

2024-07-04 12:48

„Psia Wioska” to wyjątkowe miejsce, można powiedzieć, że jedyne takie w całej Polsce. Pomysł idei zrodził się w głowie doktora Radosława Fedaczyńskiego 15 marca 2018 roku. Było to marzenie, które ostatecznie przeobraziło się w rzeczywistość.

Wyjątkowe miejsce na mapie Podkarpacia. "Psia Wioska" działa w Przemyślu

Betonowe boksy i kraty zastępuje się tutaj behawiorystycznymi domkami z pełnym wyposażeniem, które pozwalają doświadczonym przez życie zwierzętom zaznać normalności. Pierwsza wystawowa „Psia Wioska”, która ukazuje pomysł i ideę tego słusznego przedsięwzięcia, znajduje się w Przemyślu, przy lecznicy Ada. To miejsce, w którym psy żyją w warunkach, na jakie zasługują.

Aktualnie „Psia Wioska” liczy dziewięć domków, profesjonalny domek SPA, domek rehabilitacyjny z bieżnią wodną, trzy ogrodzone wybiegi, w tym jeden wyposażony w profesjonalny sprzęt agility.

W warunkach zbliżonych do domowych psy szybciej zdrowieją, a także zanika w nich agresja. Dużo łatwiej jest nam zapanować nad ich problemami behawioralnymi. Każdy pies uczy się szanować wyposażenie domu i załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz. Dodatkowo każdy z nich zyskuje szansę na zamieszkanie w namiastce domu, którego nigdy w swoim życiu nie doświadczyli – czytamy na stronie Fundacji Ada.

Dla niektórych zwierząt, szczególnie tych psów, które są już schorowane i w podeszłym wieku, często jest to ostatnia spokojna przystań, w której pod koniec swojego życia mogą zaznać miłości, ciepła i co najważniejsze, żyją w godnych warunkach. Można śmiało powiedzieć, że Psia Wioska to innowacyjny i unikalny projekt na skalę światową. Jego celem jest zrewolucjonizowanie standardów, jakie panują w schroniskach.

Zwierzęta w filmie Nic na siłę. Ta scena rozbawi Was do łez

Quiz. Odgadnij państwa po kilku słowach

Pytanie 1 z 20
Fado, wino, ryba