Przemyśl: Spisobus będzie na Rynku. To ostatnia szansa na spisanie się

i

Autor: Steve Buissinne

Przemyśl: Spisobus będzie na Rynku. To ostatnia szansa na spisanie się

2021-09-29 14:22

W czwartek 30 września, w ostatni możliwy dzień na dokonanie samospisu, na przemyskim Rynku zagości spisobus. Osoby, które jeszcze się nie spisały będą miały więc idealną okazję, by w końcu tego dokonać. Pamiętajmy, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy. Osobom, które nie wypełnią obowiązku grożą wysokie kary finansowe.

W czwartek 30 września w ostatnim dniu spisu, spisobus zagości w Przemyślu. Osoby, które nie dopełniły obowiązku spisowego, będą mogły się spisać w spisobusie w godzinach od 12.00 do 17.00 w Rynku Głównym w Przemyślu. Spis powszechny dokonywany jest co dziesięć lat i jest obowiązkowy dla wszystkich. Jeżeli nie dopełnimy tego obowiązku, mogą nam grozić wysokie kary finansowe. Jakie?

CZYTAJ TAKŻE: Już w sobotę inauguracja II ligi koszykówki w Przemyślu!

Spis powszechny 2021: Jakie kary grożą za nie spisanie się?

- Grzywna za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej. […] Kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w artykule 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane – czytamy na stronie spisu powszechnego.

Ci, którzy obawiają się o to, że ich dane zostaną upublicznione, albo przetwarzane w nieodpowiedni sposób mogą odetchnąć. Dane chroni tajemnica statystyczna. Oznacza to, że  uzyskane podczas spisu informacje mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, ze­stawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Zebrane dane są anonimi­zowane i w takiej postaci są dalej przetwarzane.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Sonda
Czy zdążyłeś się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym?