Projekt dostał dofinansowanie od Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci”. W Przemyślu realizowały go:
- Stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka,
- Teatr SAN,
- Kontrabanda Literacka.
Na czym polegał program „Kultura w sieci”?
To swego rodzaju pomoc dla artystów, umożliwienie im podczas czasu pandemii działania w Internecie. W Przemyślu rękawicę podjęło Stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka razem z Teatrem SAN i Kontrabandą Literacką. Przemyskim artystom udało się pozyskać dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w czerwcu projekt wystartował, pod nazwą „Przez papier do sieci”. Pisaliśmy wtedy o tym!
Przemyska odsłona, czyli „Przez papier do sieci”
Celem tego przemyskiego projektu było zmobilizowanie jego uczestników do kreatywnego spędzania czasu przed komputerem, przy okazji upowszechniania czytelnictwa poprzez warsztaty z pisania tekstów literackich. Wszystko to połączyło się w piękną i spójną całość, bo owocami tych warsztatów są opowiadania napisane przez osoby biorące udział w akcji. To jednak nadal nie koniec! Opowiadania te nie trafiły bynajmniej do szuflady! Zostały nagrane w formie audiobooków, przez profesjonalnych aktorów Teatru Maska w Rzeszowie.
Linki do tych audiobooków znajdziecie na profilu facebookowym „Przez papier do sieci”
- Myślę, że takich wydarzeń zawsze jest za mało! Młodzież z Przemyśla czeka na działalności, w których może brać udział, gdzie może spotkać się z ludźmi, których łączy wspólna pasja. I kiedy obserwuję takie artystyczne warsztaty, to widzę młodzież fantastycznie z sobą współpracującą, uśmiechniętą, pełną energii i to jest super! - powiedział Radiu ESKA Rafał Paśko, jeden z organizatorów projektu.